Po pasaulį keliaujantis gitaros virtuozas Estas Tonne koncertuos Lietuvoje (video) (0)

Estas Tonne | L.Blanklaiderio (Blankleyder) nuotr.

Estas Tonne | L.Blanklaiderio (Blankleyder) nuotr.

Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta keliaujantis muzikantas, gitaros virtuozas Estas Tonne. Šių dienų trubadūrų vadinamas gitaristas Lietuvoje surengs net tris pasirodymus. Du kartus, rugpjūčio 11 ir 17 dienomis, koncertuos Zarasų saloje vyksiančiame jogos ir įvairių praktikų festivalyje „Masters of Calm“ bei vienintelį kartą, rugpjūčio 19 d., Vilniuje – klubo „Artistai“ kiemelyje.

Sielą virpinančios stygos

Ilgi juodi plaukai, smakrą apžėlusi barzda, per kaklą permestas šalis ar galvą puošianti skrybėlė, rankų riešus apsivijusios apyrankės ir mediniai karoliukai, atsivežti, greičiausiai, iš pačių tolimiausių kraštų – toks Estas Tone įvaizdis neleis jo su niekuo sumaišyti.

Improvizacijos – galėtų būti šio gitaros virtuozo vizitinė kortelė. Kiekviena Estas grojama melodija – tai tarsi atskira istorija, su preliudija ir sielą priverčiančia sudrebėti kulminacija. Meistriškai, tarsi nepastebimai stygas liečiantys pirštai, pats kone į transą paniręs muzikantas kas kartą pasakoja vis kitokią muzikinę istoriją.

Į gitarą pasirodymo metu įsmeigtas smilkstantis smilkalo pagaliukas tik dar labiau užburia, sustiprina įspūdį ir visus besiklausančius jo gitaros melodijų tarsi nukelia toli, kad ir kur jie bebūtų – vienoje iš senosios Europos  miesto aikščių, elegantiškoje koncertų salėje ar bet kurioje pasaulio dalyje vykstančiame festivalyje.

Estas groja visur – kur tik jį pakviečia ir kur jaučia, kad jo laukia. Jo muzika  prikausto, net ir nenorom priverčia išgyventi visą jausmų skalę. „Apie mane viską pasako mano muzika“, – ne kartą yra sakęs pats muzikantas.

Estas grojama muzika turi savitą stilių, primenantį klasikinės gitaros, flamenko, čigoniškas melodijas ir net elektroninės muzikos garsus. Vienas su kitu tarsi nepastebimai persimaišę stiliai susijungia į vieną visumą, tačiau kas kartą sukuria, regis, vis kitokį skambesį ir priverčia išgyventi vis kitokią emociją.

Atradusiam savitą gitaros skambesį muzikantui ploja didžiausių pasaulio miestų publika. Vieną dieną jis gali groti žymiausioje miesto koncertų salėje, kitą – tiesiog gatvėje.  Estas nuolat dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose, instaliacijose, jogos, menų festivaliuose, yra debiutavęs teatre kaip aktorius, savo aplinkoje yra žinomas kaip rašytojas ir prodiuseris.

Dažnai skambant jo gitaros garsams šalia šoka besisukdamos flamenko šokėjos, ugnį į dangų mėto fakyrai ar vyksta kitokie įvairūs pasirodymai.

Tikrieji namai – mūsų viduje

Estas Tonne | S.Demečenko nuotr.

Estas Tonne | S.Demečenko nuotr.

Rusiškai kalbantis Estas Tone yra gimęs Ukrainoje, tačiau pats nesusitapatina nei su viena tauta ir laiko save pasaulio piliečiu. Buvusioje Sovietų Sąjungoje augęs muzikantas po pasaulį keliauja jau 20 metų. Ir, kaip pats sako, namais nelaiko nei vienos šalies, nes būtent muzika jau daug metų ir yra tapusi jo sielos namais.

Šių dienų trubadūru vadinamas muzikantas su savo gitara keliauja po visą pasaulį – nuo rytų ir vidurio Europos iki Pietų ir Šiaurės Amerikos, nuo Indijos ir Azijos iki Airijos ir Suomijos. „Aš keliauju iš vienos šalies į kitą ir visada grįžtu į tas vietas, kurios man patinka, su kuriomis aš turiu ryšį, kur jaučiu specialią energiją“, – interviu žurnalistams yra sakęs Estas.

„Ilgai ieškojau, kur yra tikrieji namai. Galvojau gal jie kur nors Amerikoje ar Meksikoje, gal Indijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Izraelyje, gal Rusijoje ar Ukrainoje, kur pats esu gimęs, tačiau vėliau supratau, kad namai – tai pirmiausia yra vieta,  esanti mūsų viduje. Juk tai ne koks nors pastatas, kuriame yra televizorius ir naminės šlepetės, o jausmas, esantis viduje mūsų, kurio pats ieškau kiekvieną akimirką“, – savo vidinę būseną taip yra įvardinęs muzikantas.

Savo giliais ir atvirais interviu pagarsėjęs muzikantas neslepia turintis savitą gyvenimo filosofiją:  „nežinau, kas manęs laukia ateityje, gyvenu šia akimirka ir savo muzika, kuri  padeda atrasti tikrąją laisvę. Tiesą sakant, tai ir yra mano pagrindinis tikslas –  atrasti tikrąją laisvę: jausmų, bendravimo ir, žinoma, meilės. Ir man atrodo, kad mes visi čia esame dėl to paties“.

Koncertai Lietuvoje

„Nepaprastai džiaugiamės, kad Estas Tonne sutiko apsilankyti Lietuvoje ir sudalyvauti mūsų organizuojamame festivalyje „Masters of Calm“. Estas koncertams palikome geriausią laiką –  sekmadienio (rugpjūčio 11 d.) ir šeštadienio (rugpjūčio 17 d.) vakarus, kuomet tikimės sulaukti daugiausia svečių ir klausytojų“, – pasakojo vienas festivalio organizatorių Mindaugas Vidugiris. Savaitę laiko nuo rugpjūčio 10-17 d. vyksiančiame sveikos gyvensenos, jogos ir įvairių praktikų renginyje „Masters of Calm“ muzikantas sutiko apsilankyti jo gerų draugų ir bičiulių kvietimu.

Tuo tarpu Vilniaus senamiestyje gyvais pasirodymais garsėjančio klubo „Artistai“ kiemelyje nepamirštamus  Estas Tonne gitaros garsus bus galima išgirsti pirmadienį, rugpjūčio 19 d. , 20 val. vakaro.

httpv://youtu.be/jndjluWJSLw

httpv://youtu.be/CK7nzsuAAl0

httpv://youtu.be/VxVBO8lMW1E

httpv://youtu.be/7gphiFVVtUI

Kategorijos: Kultūra, Menas | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė