Perseidų meteorų srauto maksimumo laukiama jau šiąnakt (video) (0)

Perseidai | fooyoh.com nuotr.

Perseidai | fooyoh.com nuotr.

Naktį iš rugpjūčio 11 d. į 12 d. ir iš 12 d. į 13 d. laukiama Perseidų meteorų srauto maksimumo.

Visi neabejingi žvaigždėto dangaus traukai turėtų šiomis naktimis nemiegoti o grožėtis nuostabiais „krentančių žvaigždžių“ žybsniais.

Rugpjūtyje mūsų planetai kosminėje erdvėje kertant Svifto-Tutlio kometos orbitą, žvaigždėtame danguje kasmet sužimba Perseidų meteorų strėlės. Perseidai rugpjūčio dangų varsto kasmet nuo liepos 17 iki rugpjūčio 24 d.

Gausiausiai „krentančių žvaigždžių“ pažyra rugpjūčio 12-13 d. Daugiausia meteorų galima išvysti paryčiais, kai mūsų planeta atsigręžia į Žemės skriejimo apie Saulę kryptimi.

Daugiausia meteorų galima išvysti paryčiais, kai mūsų planeta atsigręžia į Žemės skriejimo apie Saulę kryptimi | NASA pieš.

Daugiausia meteorų galima išvysti paryčiais, kai mūsų planeta atsigręžia į Žemės skriejimo apie Saulę kryptimi | NASA pieš.

Naktį iš rugpjūčio 11-os į 12 d. bei rugpjūčio 13 d. vakare šiemet tikimasi 100-to ir daugiau meteorų žybsnių per valandą.

Perseidų meteorai tai kadaise praskriejusios minėtos Svifto-Tutlio kometos pažertos dulkelės papuolančios į Žemės atmosferą ir sudegdamos sužimbančios ryškia šviesa.

Astronomai šį meteorų srautą vadina Perseidais, nes stebint iš Žemės atrodo, kad meteorų „strėlių“ trajektorijų tęsiniai kryžiuojasi būtent Persėjo žvaigždyne.

NASA mokslininkai paskaičiavo, kad būtent Perseidų meteorų srauto metu galima pamatyti daugiausia itin ryškių bolidais (angl. fireball, bolide) vadinamų meteorų:

httpv://youtu.be/-1X-iC8Bw_A

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė