Blogeris Zeppelinus. Mūsų problema – veikėjai, kurie elgiasi pagal Poznanės sirgalių pagarsintus lūkesčius (21)

Blogeris ZeppelinusPaskutinis lenkų sirgalių antilietuviškas išpuolis labai aiškiai parodė – koks požiūris į mus vyrauja tarp dalies kaimyninės šalies gyventojų.

Toks įžūlus pranašumo ir paniekos jausmas neatsiranda pats savaime – tai yra ugdymo ir auklėjimo procesų rezultatas.

Tiesiog mandagesni žmonės šio požiūrio viešai ar į akis nereiškia, o paprastesni – užsirašo ant plakato ir parodo su pasididžiavimu.

Bet nematau tame problemos mums.

Neadekvatus savęs, savo šalies galimybių ir realios situacijos suvokimas istoriškai buvo Lenkijos elito bėda. Kurią nūnai užsikrėtė platesni Lenkijos visuomenės sluoksniai.

Tegul maukšlinasi tas „sarmatiškas“ kailines kepures, apsikarsto šoblėmis ir jodinėja ant arklių su prikabintais sparnais iš porolono, įnirtingai baksnodami plastmasinėmis ietimis šiaudines baidykles.

Bumblowskio refleksasBelieka tikėtis, kad realią politiką ten vykdys blaivesnio proto politikai, nei imperinių laikų godose nugrimzdę neadekvatai. Kurie sugebės paversti savo šalį traukos, o ne atstūmimo objektu kaimyninėms valstybėms.

O mūsų problema yra tame, kad lietuvių elito tarpe ganėtinai gausu veikėjų, kurie išties elgiasi pagal naiviųjų Poznanės sirgalių pagarsintus lūkesčius.

Ir bando diegti būtent tokias nuostatas likusiai Lietuvos visuomenės daliai. Vis pagasdindami, kad jei nesiklauspsime prieš lenkų ponus, teks klauptis prieš rusų.

Tuo tarpu aš manau, kad viena pagrindinių Nepriklausomos Lietuvos valstybės funkcijų ir yra užtikrinti, kad lietuviams nereikėtų klauptis prieš jokius svetimšalius ponus.

Užtenka mums ir savų, Seime sėdinčių. Kitaip – kam jie mums reikalingi?

Jeigu nori ne patys vadovauti, o kažkokiems užsienio ponams leisti tai daryti?

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė