Europos Komisija klausia visuomenės nuomonės dėl nemokumo procedūrų (0)

Europos vėliava |_ukmin.lt nuotr.Ūkio ministerija kviečia verslininkus, verslo asociacijų atstovus ir kitus suinteresuotus asmenis dalyvauti Europos Komisijos (EK) paskelbtoje apklausoje ir pareikšti nuomonę dėl  nemokumo procedūrų Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse. Atsižvelgus į gautas nuomones bus siekiama modernizuoti įstatymus. Apklausa vyks iki 2013 m. spalio 11 d.

„Nemokumo procedūros turi būti greitos ir efektyvios, atsižvelgiant tiek į skolininkų, tiek į kreditorių interesus. Jos turėtų padėti išsaugoti darbo vietas, tiekėjams išlaikyti klientus, o savininkams – gyvybingų įmonių vertę. Pagrindiniai naujojo Europos požiūrio į verslo žlugimą ir bankrotą elementai yra sudaryti galimybę sąžiningiems verslininkams iš naujo pradėti verslą ir išsaugoti darbo vietas“, – sako ūkio viceministrė Rasa Noreikienė.

ES kiekvienais metais bankrutuoja vidutiniškai 200 tūkst. įmonių. Dėl šios priežasties per metus darbo netenka 1,7 mln. žmonių. Maždaug ketvirtadalyje minėtų bankroto procesų dalyvauja asmenys iš kelių ES valstybių narių. Siekiant padėti ekonominį potencialą turinčioms įmonėms įveikti finansinius sunkumus ir suteikti sąžiningiems verslininkams galimybę pradėti verslą iš naujo, turi būti tobulinami įstatymai.

Šių EK konsultacijų poreikis susijęs su 2012 m. EK priimtais dokumentais dėl Reglamento dėl bankroto bylų keitimo ir komunikatu „Naujas europinis požiūris į verslo žlugimą ir bankrotą“.

EK komunikate išskirtos pagrindinės sritys, kuriose nacionalinės ES valstybių narių nemokumo teisės skirtumai gali kliudyti sukurti veiksmingus su nemokumu susijusius teisės aktus vidaus rinkoje. Taip pat iškelti klausimai, į kuriuos turi būti sutelktas dėmesys ugdant ir plėtojant verslo gelbėjimo ir išsaugojimo kultūrą visose valstybėse narėse, ir pateikta informacija apie naudą, kurią atneš specifinių nacionalinės nemokumo teisės sričių suderinimas.

EK klausimyną ir daugiau informacijos šiuo klausimu galima rasti čia ir čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė