Vilnios krantinėje atidaryta paroda „Nykstantis pasaulis“ (nuotraukos, video) (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Rugpjūčio 8 dieną Užupio g. 2, priešais Užupio kavinę, virš upės Vilnios buvo iškilmingai atidaryta klubo „Fotokablys“ fotografijos paroda „Nykstantis pasaulis“.

Ekspozicijoje – didelio formato vaizdingi priminimai, kad negalima būti abejingiems aplinkai, kurioje gyvename. Nuotraukos parodai buvo daromos per fotografijos plenerą gamtoje ir dzūkiškame kaime.

Fotografijos atspindi tai, ką fotografijos entuziastai matė, jautė, mąstė. Plenero dalyviai Pamerkių kaime ir apylinkėse įamžino vietas ir įvykius, atskleidžiančius būties trapumą. Objektyvai buvo nukreipti ne tik į rūko gaubiamą gamtą, autentiškus kaimo gyvenimo ženklus, tarp miškų gyvenančius ar pailsėti atvykusius žmones. Plenero dalyvių akyse vienas namas netikėtai buvo apimtas liepsnų ir virto sudegusiu gyvenimu. Buvo ir viltingų akimirkų – po kaimą klajojančiam pamestinukui šuniui pavyko rasti naujus šeimininkus.

„Rytoj gali nebebūti medžių, kurių pavėsyje malonu ilsėtis, nebelikti namų, į kuriuos gera grįžti, tradicijų, primenančių apie kultūrines šaknis ir gyvenimo tęstinumą per kartų kartas. Jei gaivą skleidžianti gamta virstų sąvartynu, žmonių susvetimėjimas – niūria kasdienybe, gyvenimas taptų košmaru. Todėl svarbu saugoti aplinką, puoselėti tradicijas“, – pabrėžia parodą organizuojantis Vilniaus klubas „Fotokablys“.

Parodą apžiūrėti galima iki spalio 6 dienos.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus video:

httpv://youtu.be/fOwi6HMjtqk

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė