Skubėkime duonos keliu į Sūduvą (0)

Su lauknešėliu... | O.Drobelienės nuotr.

Su lauknešėliu… | O.Drobelienės nuotr.

Rugpjūčio 10 d. 16 val. vyks tradicinis  etno-botanins renginys „Duonos kelias“. Programoje bus agronomo, Seimo nario Albino Mitrulevičiaus ir botaniko, Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stoties direktoriaus dr. Arūno Balsevičiaus pasakojimas apie javus.

Koncertuos folkloro ansambliai: Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblis „Šilojai“ (vad. Aldutė Krapavickienė), Vištyčio regioninio parko medžioklės ragų kolektyvas (vad. Jonas Paškauskas), Vilkaviškio r. sav. Vištyčio tradicinė kapela „Vištytis“ (vad. Valdas Juodišius), Varėnos r. sav. Vilkiautinio etnografinis moterų ansamblis „Vilkiaucinis“ (vad. Aldona Zubrienė); Marijampolės sav. Šunskų laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Žvirgžde“ (vad. Eglė Alenskaitė).

„Šiemet kirsime ne tik rugius, bet ir kitus javus, kviečius, kvietrugius, grikius, miežius, avižas. Išgirsime daug naujo apie šias grūdines kultūras. Kepsime duonelę ir pyragus. Patalkyje vaišinsimės tradiciniais suvalkiečių ir kaimynų dzūkų iš javų pagamintais valgiais – blynais ir košėmis. Kokia gi košė be sviesto? Žinoma, mušime sviestą. Skanausime įvairiausių sodo žolelių arbatų ir Suvalkijos gaspadinių gamintų sūrių. Bus nepakartojama proga paragauti ir egzotiškosios asirų virtuvės patiekalo – chašo… “ – sakė Vištyčio regioninio parko direkcijos kultūrologė Rimutė Gagienė.

Vyks tautodailės ir naminių produktų kermošius, botanikos sodo lankymas ir sodo puošmenos – pradedančių žydėti jurginų kolekcijos apžiūrėjimas.

Maloniai prašome nepasididžiuoti, baltu rūbu ir šventine nuotaika apsigobti, lauknešėlį pagal seną talkų paprotį pasiimti ir pėstiems ar ratuotiems į šventę atkeliauti.

Renginys vyks Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stoties botanikos sode, Karužų km., Šunskų sen., Marijampolės r.

Rengėjai: Gamtos tyrimų ir ekologinio švietimo stotis, Kaimo bendruomenė „Gegužraibė“, Vištyčio regioninio parko direkcija.

Partneriai: Valstybės įmonės – „Marijampolės miškų urėdija“, Šunskų girininkija, Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centras, Šunskų seniūnija

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė