Siūloma prie Žaliojo tilto skulptūrų įrengti informacinius stendus (2)

Žaliojo tilto skulptūros

Žaliojo tilto skulptūros

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas profesorius Vytautas Juozapaitis, reaguodamas į Vilniaus miesto savivaldybės išplatintą pranešimą dėl paskelbto viešojo pirkimo prieštaringai vertinamoms  Žaliojo tilto skulptūroms remontuoti, ragina savivaldybės vadovus peržiūrėti konkurso sąlygas ir į numatomų skulptūrų restauravimo sąmatą įtraukti informacinių lentelių gamybos bei montažo išlaidas.

Seimo narys pritaria minčiai, kad skulptūros, valstybės pripažintos saugomais kultūros ir meno objektais, turi būti tinkamai prižiūrimos ir joms turi būti skiriamos reikalingos lėšos.Tačiau, atsižvelgiant į aplinkybę, kad konkretūs meno kūriniai buvo sukurti komunistinės-sovietinės ideologijos šlovinimui ir propagandai, prof. V. Juozapaitis siūlo pagaminti ir šalia Žaliojo tilto skulptūrų matomoje vietoje įrengti informacinius stendus, kuriuose būtų pateikta objektyvi istorinė informacija apie skulptūrų atsiradimo aplinkybes ir jų restauravimo argumentaciją. Tokiu būdu šiandien ir ateityje bus užkirstas kelias įvairioms spekuliacijoms ir bevaisėms diskusijoms dėl Žaliojo tilto skulptūrų meninės vertės ir ideologinės paskirties santykio.

Vilniaus savivaldybė yra paskelbusi konkursą Žaliojo tilto skulptūrų remonto darbams. Įmonė nugalėtoja bus paskelbta rugpjūčio 20 dieną, kuomet bus atplėšti vokai su pasiūlymais. Darbai turės būti atlikti per dvejus metus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

2 komentarai

  1. Getas:

    Vistik sovietų karių skulptūrų galėtų nebūti. Būtų gerai vietoj jų pastatyti žirgo skulptūrą su kariu – mūsų Vyties prototipą arba Lietuvos karių ar partizanų figūras tokiam realistiniame stiliuje. Mūsų tautosaka apdainuoja žirgą, tačiau šis simbolis atiduotas rusams, kurie puikias,ekspresyvias žirgų figūras pastatę Peterburge ant tilto per Mojką ar Nevką.

  2. A:

    Prie geležinkelio stoties irgi galėtų atstatyti Stalino paminklą su paaiškinančia lenta. Juk vis tai rūpestis dėl mūsų, runkelių, atminties.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė