Paminėtos 5-osios Gruzijos ir Rusijos karo metinės (1)

Rugpjūčio 8 d. Vilniuje prie Rusijos ambasados konservatoriai (TS-LKD) surengė mitingą-piketą skirtą pareikšti parama Gruzijai penktųjų Rusijos įsiveržimo į Gruziją metinių proga.

Mitingo dalyviams buvo išdalintos juodos rožės simbolizuojančios prieš dešimt metų Gruzijoje vykusią vadinamą  „Rožių revoliuciją“ bei Gruzijos gyventojų karo metu patirtą gedulą.

Mitinge kalbėjęs Seimo narys Mantas Adomėnas sakė, kad karas vis dar nėra baigtas ir Rusija laukia progos, kada vėl galės įsiveržti į Gruzijos teritoriją.

Mitinge pasisakęs Gruzijos parlamento vicepirmininkas Giorgi Baramidze teigė, kad 2008 metais prasidėjęs karinis konfliktas buvo tik ledkalnio viršūnė, o nesutarimai kilo kur kas anksčiau:

„Kai dar egzistavo SSRS, mes visi kovojome už savo laisvę. Ir ši kova vis dar tęsiasi. Lietuvai pavyko tapti Europos Sąjungos bei NATO nare ir įtvirtinti laisvą demokratinę valstybę. Gruzija kovoja iki šiol… Mes žinome, kad mes nesame vieni bėdoje… Daugelyje šalių, kaip ir Lietuvoje, yra žmonės, kurie sako „ne“ okupacijai“, – sakė G.Baramidzė.

Savo kalbą G.Baramidze užbaigė lietuviškai: „Tegyvuoja laisva Lietuva, tegyvuoja laisva Džordžija!“.

Mitinge taip pat pasisakė Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, Seimo narys Algirdas Patackas ir Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

2008 rugpjūčio 8 d.į Gruzijos separatistus remianti Rusija įsiveržė į Gruzijos Respublikos teritoriją r pradėjo bombarduoti įvairius taikinius visoje šalies teritorijoje ir okupavo Pietų Osetijos ir Abchazijos regionus.  Rusija atplėšusi šiuos regionus pasiskelbė pripažįstanti jų nepriklausomybę, tačiau likusi tarptautinė bendrija juos laiko okupuotomis Gruzijos teritorijomis.

Rugpjūčio 8 d. prieš penkis metus kritusios aukos buvo pagerbtos taip pat ir Pietų Kaukaze, Maskvoje bei Tbilisyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė