Kviečia šikšnosparnių naktis Verkiuose (0)

V.Karpavičiaus nuotr.

V.Karpavičiaus nuotr.

Kaip ir kasmet kviečiame į Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos bei Lietuvos Gamtos Fondo organizuojamą šikšnosparnių stebėjimo naktį.

Ar esate girdėję kaip „čiulba“ šikšnosparniai? Ar žinote, kad kiekviena rūšis skleidžia savitą, tik jai būdingą garsą? Rugpjūčio sutemos – tinkamas metas pakelti akis į dangų ir susipažinti su nakties skraiduoliais.

Penktadienį pievelėje prie Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcijos šikšnosparnių apsaugos specialistas Remigijus Karpuška jums papasakos apie slaptingą šikšnosparnių gyvenimo būdą, supažindins su jų stebėjimo metodais bei išsklaidys apie šiuos nakties skrajūnus sklandančius mitus. Ateikite ir sužinokite, kodėl šikšnosparnių nereikia bijoti! Atsiveskite ir visus draugus, kurie dar neišaugo iš apie šikšnosparnius sklandančių mitų ir bičiules, kurios prabyla aukštomis natomis nakties padangėje vos šmėstelėjus šikšnosparniui.

Skleisdamas ultragarso bangas šikšnosparnis orientuojasi aplinkoje, fiksuoja ir sumedžioja grobį. Kai kurie sumanūs drugiai yra išvystę savą apsaugos metodiką – pajutę šikšnosparnio signalą neria tiesiai žemyn, taip apgaudami medžiotoją. Kai kurie drugiai užsiauginę specialius plaukelius, kurie sugeria ultragarso signalą ir šikšnosparniui ne taip lengva užfiksuoti šį grobį. Tačiau tai – bene vieninteliai atvejai kuomet aukai pavyksta pasprukti nuo šikšnosparnių. Visais kitais atvejais jie – neprilygstami snaiperiai. Tuo galėsite įsitikinti savo akimis – stebėdami, kaip naktipiečiams šikšnosparniai sumedžioja šimtus kraujasiurbių. Galėsite apžiūrėti praėjusiais metais Verkių dvaro parke šikšnosparniams iškeltus inkilus ir suskaičiuoti, kiek nakties skraiduolių išlekia į nakties tamsą iš kiekvieno inkilo.

Rugpjūčio mėnesį kasmet daugiau nei 30 Europos šalių organizuojama Šikšnosparnių naktis. Šiemet šis tarptautinis renginys vyks jau 17-ąjį kartą. Daugelyje šalių Šikšnosparnių naktis organizuojama paskutinį rugpjūčio savaitgalį, kitose, atsižvelgiant į ankstyvą kai kurių šikšnosparnių rūšių migraciją, renginiai organizuojami anksčiau. Renginiui Vilniuje rugpjūčio pradžia pasirinkta ir dėl to, kad nuo rugpjūčio Lietuvos gamtos fondas įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosauginio švietimo programos projektą „Susipažinkite – šikšnosparniai“.

Projektu siekiama supažindinti visuomenę su Lietuvoje gyvenančiais šikšnosparniais, jų apsaugos būdais bei pagerinti šikšnosparnių rūšinės sudėties ištirimą ir apsaugą Vilniuje. Projekto metu Vilniaus miesto gyventojai bus supažindinti su šikšnosparniais, jų apsaugos metodai ir taip įgis žinių, kaip elgtis aptikus šikšnosparnį, kaip jį saugiai „išprašyti“ iš patalpų – kaip elgtis, kad jiems nepakenktų. Tikimasi, kad tokiu būdu išaugs vilniečių ir sostinės svečių aplinkosauginis sąmoningumas, todėl sumažės nelegalių apsilankymų šikšnosparnių žiemavietėse, piliečiai jau savo pareigą pranešti apie nesaugiose vietose žiemoti susiruošusius šikšnosparnius.

Renginys įvyks penktadienį, rugpjūčio 9 d., 21.00 val. Prie Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos (Žaliųjų Ežerų g. 53).

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė