Ilgi savaitgaliai ir šventės kilsteli lietuvių nuotaiką (0)

juokas logoNuo liepos pradžios veikiantis  „Laimės barometras“ apibendrina pirmojo mėnesio rezultatus. Laimingiausia Lietuvoje išlieka Utena, o liūdniausių nuotaikų miestas – Marijampolė.

Per liepos mėnesį, kai buvo paleista svetainė www.happybarometer.com, savo nuotaiką pamatavo daugiau nei 16 tūkstančių žmonių Lietuvoje ir užsienyje. Lietuvoje laimingiausio miesto pozicijas išlaikė Utena. Marijampolės gyventojai labiausiai linkę į santūresnes nuotaikas. Vilniaus laimės indekso vidurkis liepos mėnesį buvo 6.5 balo. Jis truputį pakilo lyginant su pirma liepos savaite, kai indeksas rodė 6.1 balo.

Laimingiausi lietuviai liepos mėnesį pasijuto per šventinį Mindaugo karūnavimo liepos savaitgalį. Laimės indeksas siekė iki 9 – 10 balų Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose. Klaipėdiečiai laimingiausi būdavo savaitgaliais. Liepos pabaigoje, 30 – 31 dienomis, kai Rūta Meilutytė tapo pasaulio plaukimo čempione, laimės indeksas pakilo Vilniuje iki 7.2 balo. Kitų miestų indeksai nesureagavo.

Apie „Laimės barometrą“ plačiai informavo tarptautinė ir užsienio žiniasklaida. Apie projektą rašė CNN Travel, Reuters, China Daily, Times ir kitos žiniasklaidos priemonės. Reuters televizijos reportažas buvo rodomas daugelyje pasaulio valstybių, įskaitant JAV, Kiniją, Ukrainą ir kt. Projekto organizatorių interneto monitoringo duomenimis, apie „Laimės barometrą“ pasirodė daugiau nei 120 publikacijų 35 pasaulio šalyse.

Iš pasaulio miestų laimingiausias liepos mėnesį buvo Rio de Žaneiras. Tarp mažiausiai laimingų Afrikos šalių miestai – Kairas, Kasablanka. Kinšasa.

„Laimės barometro“ projekto pristatymo metu liepos pradžioje psichiatrė Aušra Deksnytė sakė, jog net 6 balai iš 10 yra pakankamai geras rezultatas, nes tarptautinių tyrimų duomenimis, lietuviai nepatenka į laimingiausių tautų sąrašą. Lietuvos gyventojai beveik visuomet tokiose tyrimuose atsiduria lentelės apačioje.

„Ekonomika nėra pagrindinis rodiklis, darantis įtaką žmonių laimei. Iš esmės laimės indeksą lemią fizinė ir psichologinė žmogaus gerovė – pirmiausia, sveikata ir šeima“, – sakė daktarė Aušra Deksnytė. Pasak daktarės, kiekvienam žmogui būtina ugdyti gebėjimą gyventi dabartimi. Dažnai žmonės paskęsta praeityje arba nuolat jaudinasi dėl ateities. Labai svarbu žmonėms kuo dažniau šypsotis, nes tai daro teigiamą poveikį ir aplinkiniams.

„Laimės barometras“ yra socialinis projektas ir nepretenduoja į mokslinį tyrimą. Šiuo projektu norima paskatinti žmones Vilniuje ir kituose pasaulio miestuose daugiau šypsotis ir dalintis savo šypsenomis su kitais. Ateityje prie projekto prisijungus kitiems pasaulio miestams bus galimybė stebėti  pasaulio miestų laimės indeksus bei juos lyginti juos tarpusavyje.

https://www.facebook.com/HappyBarometer

Keletas nuorodų į užsienio žiniasklaidą: CNN Travel

http://travel.cnn.com/vilnius-live-broadcast-residents-happiness-level-853826

Kinijos TV

http://tv.people.com.cn/n/2013/0717/c25060-22231342.html

Times

http://newsfeed.time.com/2013/07/15/happy-barometer-monitors-the-mood-of-a-gloomy-city/

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė