Druskinimuose vyks seminaras apie miškų išsaugojimą (0)

Miškas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Miškas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Rugpjūčio 9 d., 11 val. Druskininkuose Miško muziejaus, mokymų ir informacijos centro patalpose (Čiurlionio g. 102.) susivienijimo Žali.LT bendradarbiaudamas su Druskininkų miškų urėdija surengs plačią diskusiją-seminarą „Atsakingas požiūris į miškininkystę ir miškų išsaugojimą“.

„Idėja surengti šį forumą gimė siekiant atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į miškų vaidmenį mūsų gyvenime. Mums svarbu, kad miškai netaptų tik ūkine-komercine preke. Diskusijoje bus paliesta ne tik miškų naudojimo ir jų išsaugojimo svarba, bet ir galimos intensyvaus vartotojiškumo ir privačių iniciatyvų grėsmės šalies aplinkai ir ekonomikai. Kartu įvertinsime disponavimo miškais ir jų ištekliais suvaržymo būtinybę, aptarsime miškingiausių šalies teritorijų patrauklumo aspektus ir biologinės įvairovės išsaugojimo svarbą“, – sako Žali.Lt koordinatorė Virginija Vingrienė.

Seminaru bus siekiama ieškoti pusiausvyros tarp miškų išteklių panaudojimo ir miškų išsaugojimo. Seminaro dalyviai imsis spręsti ir ieškoti kelių kuo žalieji, aplinkosaugos aktyvistai ir plačioji visuomenė galėtų prisidėti prie miškų saugojimo, atkūrimo ir tvarkymo.

„Vienas iš esminių šios diskusijos siekių, kad šis susitikimas būtų pirmas žingsnis plačiam dialogui tarp visų gamtos ir miškų išteklių saugojimu suinteresuotų grupių, siekiant tvarios ir subalansuotos miškininkystės ir atsakingo požiūrio į miškų išsaugojimą. Norime pasidalinti gerosiomis praktikomis, o netolimoje ateityje sutarti ką galime nuveikti kartu, kad Lietuva ir toliau liktų miškų valstybe“, – sako Žali.Lt narys Laurynas Okockis.

Renginyje dalyvaus Druskininkų miškų urėdijos, Lietuvos aplinkos fondo, Dzūkijos nacionalinio parko direkcijos, Druskininku RAAD specialistai, Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“, kitų žaliųjų organizacijų, vietos bendruomenių atstovai ir kurorto svečiai. Renginio metu Veiklus jaunimas programos remiamo projekto „Žalieji ekranai“ nariai pristatys lietuviškai subtitruotą filmą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė