Karo muziejaus sodelyje vyksta unikali prieškario ceremonija (1)

Vėliavų pakėlimas | Kaunas.lt nuotr.

Vėliavų pakėlimas | Kaunas.lt nuotr.

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje per valstybines šventes bei savaitgaliais vyksta 1924 m. užgimusi ir nepriklausomybės metais atgimusi Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ir nuleidimo ceremonija.

Ceremonijos vyksta valstybinių švenčių dienomis bei šeštadieniais (12 ir 16 val.) ir sekmadieniais (12 ir 16 val.). Rugpjūčio mėnesį ceremonija vyks kiekvieną sekmadienį, o rugsėjo mėnesį – kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį.

1920 m. Kauno mieste buvo įsteigtas Karo muziejus. Prie jo iš akmenų, surinktų iš visos Lietuvos laisvės kovų vietovių buvo pastatytas paminklas žuvusiems dėl Lietuvos laisvės. Prie šio paminklo pradėtos žuvusiųjų pagerbimo, vėliavos pakėlimo ir nuleidimo apeigos. Jas atlikdavo neįgalieji, dalyvavę Nepriklausomybės kovose.

Prie paminklo 1934 m. palaidoti Nežinomo kareivio palaikai. Per Sovietų Sąjungos ir Vokietijos okupacijas sodelis buvo naikinamas. 1940-1944 m. buvo uždraustos apeigos ir ceremonijos, užgesinta ugnis aukure prie Nežinomo kareivio kapo.

1950 m. buvo nugriauti visi paminklai, išniekintas Nežinomo kareivio kapas. Nugriauti ir žymių Lietuvos žmonių biustai. Tik 1990 m. vasario 16-ąją,. Lietuvos Nepriklausomybės dieną, buvo atidengtas atstatytas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę paminklas ir jau 1991 m. rugsėjo 8 d. Lietuvos Šaulių sąjungos iniciatyva atnaujintos Karo muziejaus sodelyje žuvusiųjų pagerbimo ceremonijos.

Šiuo metu šią ceremoniją atlieka Lietuvos Šaulių sąjungos Vyčio kryžiaus ordino vėliavos būrio šauliai, vilkintys uniformas, pasiūtas pagal Nepriklausomybės metų pavyzdį, laikomą muziejuje.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė