Prigimtinės pasaulėjautos puoselėtojai vėl rinksis prie Juodosios jūros (13)

„Senosios tradicijos ir kultūros puoselėtojų“ šventė Kryme, 2012 m. | Alkas.lt nuotr.

„Senosios tradicijos ir kultūros puoselėtojų“ šventė Kryme, 2012 m. | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 6-12 dienomis, Kryme, Tarchankuto pusiasalyje, atidarant Juodosios jūros aksominį sezoną, jau ketvirtą kartą bus surengtas „Tarptautinis prigimtinės kultūros ir senosios tradicijos sergėtojų sąskrydis“. Čia vėl susirinks svarbiausių tautinių vertybių puoselėtojai iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos.  Sąskrydžio rengėjai laukia ir  Lietuvos atstovų.

Visame pasaulyje vis labiau stiprėja žmonių poreikis savo gyvenimą grįsti pamatinėmis, tautinėmis vertybėmis. Einant giliau į savo tautos išminties klodus, atrandami svarbūs tautas siejantys ryšiai ir bendrumai. Čia subliūkšta nuogąstavimai dėl nacionalizmo, atsiveria kelias bendradarbiavimui, gyvybės, žmonijos išsaugojimui. Labai svarbu tautiškumo, sveikos gyvensenos puoselėtojams dalintis savo patirtimi, stiprinti vienas kitą ir jungtis bendrai veiklai vardan žmonių gerovės ir darnos palaikymo. Džiugu, kai mokame gražiai sugyventi su kaimynais. Ne mažiau svarbu palaikyti draugiškus bendradarbiavimo ryšius tarp kaimyninių tautų.

Jau pernai, dalyvaujant šiame renginyje, teko maloniai pastebėti, kad slavai labai vertina tai, joglietuviai ilgiausiai atsilaikė prieš krikščionybės įsigalėjimą ir labiausiai išlaikė savo tautos pamatines vertybes. Į mus žiūrima su pagarba ir mes esame labai svarbūs savo indėliu atstatant prigimtinę pasaulėžiūrą. Šįkart sąskrydžio tema yra Darna. Gaivališka civilizacijos plėtra atnešė žmonijai daugybę sunkumų, todėl labai svarbu atstatyti darną savyje, darną su šeima, bendruomene, gamta. Bus dalinamasi per ilgus amžius tautų sukaupta gyvenimo išmintimi, kad galėtume pritaikyti ją svarbiausiems klausimams spręsti, gyvenimas taptų džiaugsmingesnis ir patrauklesnis.

Sąskrydyje bus didelis pasirinkimas paskaitų, praktinių mokymų, švenčių ir galimybės pabendrauti, užmegzti naudingus ryšius. Kiekviena diena bus pradedama Saulės pasveikinimu pajūryje, mankšta, maitinamasi sveiku maistu, vakare vyks bendruomenės šventės ir vakaronės.

„Senosios tradicijos ir kultūros puoselėtojų“ šventė Kryme, 2012 m. | Alkas.lt nuotr.

„Senosios tradicijos ir kultūros puoselėtojų“ šventė Kryme, 2012 m. | Alkas.lt nuotr.

Yra numatytos tokios sąskrydžio dienotvarkės temos:

1 diena. Darna su Savimi. Sveikas gyvenimo būdas, teisinga mityba, darnos savyje dėsniai.

2 diena. Darna su Šeima. Saugios, darnios erdvės sukūrimas namuose, šeimoje. Tradicinio gyvenimo puoselėjimas.

3 diena. Darna su Tauta. Liaudies amatų, papročių, švenčių, kovinių menų atgimimas. Pastangų vienijimas dėl svarbiausių gyvybinių vertybių atgaivinimo ir įdiegimo į tautos gyvenimą.

4 diena. Darna su Gamta. Protėvių žinių, apie darnų žmogaus ir gamtos sambūvį, atkūrimas.

5 diena. Darna su Visata. Žinios apie Visatos sandarą ir mūsų vietą joje.

Kiekvienos dienos pabaigoje vyks šventė skirta tos dienos temai.

Sąskrydį rengia  Rusijos Etnokultūrinis centras „Kolosvet“ ir Ukrainos vedinės kultūros klubas „Jarga“.

Į „Tarptautinį prigimtinės kultūros ir senosios tradicijos sergėtojų sąskrydį“ yra kviečiami visi Darnos įdiegimu į gyvenimą besirūpinantys bendraminčiai iš Lietuvos. Norintys pasiteirauti apie sąskrydį ar dalyvauti jame gali skambinti šiuo telefonu 868793385.

Apie pernai vykusį sąskrydį galima pasiskaityti ČIA.

Kategorijos: Kultūra, Naujienos, Religija, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Nepolitikas:

  Sektantai ir tiek. Psichiškai nesveiki žmonės…

 2. Klodas:

  Didesnis poreikis savo gyvenimą grįsti pamatinėmis-tautinėmis vertybėmis kyla savame krašte, kuriame besigirdami išsaugotomis etninėmis vertėmis kaskart vis daugiau prarandame dėl žvalgymosi ir klajonių po kitus kraštus. Už istorijos klaidų kartojimą glaustantis prie slavų tenka mokėti vis daugiau.

 3. kad jau:

  paskaičius alką tai aiškios visos pamatinės tautinės vertybės – didžiuojuosi, kad esu homofobas 😀

 4. Vilmantas Rutkauskas:

  Šio straipsnio aut-oriui atseit “teko maloniai pastebėti, kad slavai labai vertina tai, jog lietuviai ilgiausiai atsilaikė prieš krikščionybės įsigalėjimą ir labiausiai išlaikė savo tautos pamatines vertybes” …
  —-
  Tik kyla dar nepakilęs klausimas, kam čia taip malonintis. Juolab – šiemet lietuvių antidvasinė prezidentė (ne mano) su vyriausybe (irgi ne mano) taip maloniai dalyvavo Žemaitijos žydistorinio krikšto cirko renginiuose su okupantimportinių ilgaskvernių klaunų eisenomis.
  Tai žiauriai skaudu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė