Naujas postūmis inovacijoms – atviri valstybės duomenys (3)

Jaunuju profesionalu programaPraėjusį savaitgalį Klaipėdoje vyko jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ ir LCC tarptautinio universiteto Inovacijų laboratorijos pirmą kartą organizuotas konkursas „Open Data Fest“. Lietuvos Respublikos Vyriausybės globojamame renginyje beveik pusšimtis jaunųjų programuotojų, dizainerių ir aktyvių piliečių kūrė inovatyvių produktų bei paslaugų prototipus, panaudodami atvirus duomenis.

Renginio dalyviai pasirinko idėjas ir siekė jas įgyventi darbo komandose metu. Pavyzdžiui, viena iš dalyvavusių komandų vasarotojams pasiūlė elektroninį gidą, kuris padeda įvertinti vandens švarumą, aplinkos taršą ir kitus faktorius pasirenkant patogiausiai prieinamą ežero pakrantę. Komanda naudojo Vilniaus miesto savivaldybės, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, Aplinkos apsaugos agentūros ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos viešus duomenis.

„Miesto nuotaika“ – tai dar vienas sprendimas, kurį pasiūlė kita komanda. Paslaugos pagrindu tapo Butano, žinomo kaip laimingiausios valstybės pasaulyje, sukurtas laimės indeksas bei Lietuvos institucijų kaupiami demografiniai ir kitokie duomenys.

Kaip pasirinkti optimaliausią maršrutą keliaujant automobiliu Lietuvoje ir tokiu būdu sutaupyti net penkias dienas laisvo laiko per metus, pasiūlė komanda „Greičiau“. Pasiūlytame elektroniniame įrankyje atsižvelgiama į įvairius realiu laiku egzistuojančius faktorius – kelių kokybę, oro sąlygas, remonto darbus ir pan. Ši programėlė skirta didžiųjų miestų gyventojams bei tolimųjų reisų vairuotojams.

Komandos intensyviai dirbo visą savaitgalį tam, kad sekmadienio popietę pristatytų savo sprendimus konkurso vertinimo komisijai. Komisija, kurią sudarė profesionalai iš verslumo skatinimo, paslaugų dizaino, viešojo sektoriaus valdymo ir informacinių technologijų sričių, pirmąją vietą ir pagrindinį prizą skyrė komandai „Greičiau“.

„Open Data Fest“ organizatorių teigimu, renginio sėkmė leidžia tikėtis, kad ateityje vis daugiau valstybės institucijų atvers savo duomenis pakartotiniam panaudojimui, o tokie konkursai atskleis viešojo sektoriaus organizacijų kaupiamų duomenų pritaikomumą. Atviri duomenys – tai viešai skelbtini valstybės kaupiami duomenys, kuriuos galima laisvai pakartotinai panaudoti ir platinti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė