Kovotojas už žmogaus teises E.Snoudenas gavo politinį prieglobstį Rusijoje (video) (22)

Edvardas Snoudenas | vikipedijos nuotr.

Edvardas Snoudenas | vikipedijos nuotr.

Garsus JAV ir anglų spectarnybų purvinų technologijų demaskuotojas, kovotojas už žmogaus teises Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) pagaliau paliko Maskvos Šeremetjevo oro uosto tranzito zoną, kurioje nuo birželio 23-iosios praleido daugiau nei mėnesį.

E.Snoudeno advokatas pranešė,  kad E.Snaudenui buvo suteiktas vienerius metus galiojantis laikinasis prieglobstis Rusijoje.

RIA „Novosti“ pranešė, kad prieglobstį gavęs amerikietis iš oro uosto išvyko paprastu taksi automobiliu.

JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) darbuotojas ir Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kontraktininkas E.Snoudenas į Maskvą atskrido iš Hong Kongo birželio 23 d. kur taip pat ieškojo prieglobsčio, po to kai visam pasauliui paviešino apie JAV spec tarnybų vykdomas neteisėtas JAV piliečių telefono pokalbių bei viso pasaulio žmonių veiklos internete stebėjimo programas.

RussiaNewsTV:

httpv://youtu.be/n5XtLRGoo3E

Gimtinėje E.Snoudenui grėstų kaltinimai dėl valstybės paslapčių išdavimo. Paviešintos žinios apie JAV vykdomo neteisėto interneto stebėjimo mastus sukėlė ir kai kurių jų sąjungininkų įtūži.

Rusija atsisakė išduoti E.Snoudeną JAV, teikdama, kad JAV paslapčių viešintojui tėvynėje esą grėstų mirties bausmė. Ir nors JAV oficialūs pareigūnai puolė neigti šią nuomonę, tačiau tai Rusijos neįtikino.

Apie tai kokia bausmė grėstų Snoudenui grįžus į JAV galima spręsti iš Bredliui Meningui, JAV armijos kariui perdavusiam JAV įslaptintą informaciją „WikiLeaks”, reikalaujamos bausmės. Jį siūloma įkalinti 144 metams…

JAV valdžia „anuliavo“ E.Snoudeno pasą ir apkaltino jį informacijos apie šalies nacionalinę gynybą nutekinimu ir ketinimu paskelbti slaptus duomenis.

Kovotojo už žmogaus teises tėvas Lonas Snoudenas (Lon Snowden) gyvenantis Alentaune, Pensilvanijoje dar vakar padėkojo prezidentui Vladimirui Putinui ir jo vyriausybei už „drąsą“, parodytą apsaugant jo sūnų.

httpv://youtu.be/6lltEfRoH4w

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė