Atvirų duomenų konkurse bus ieškoma kūrybiškų sprendimų (0)

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Klaipėdoje susirinks programuotojai, dizaineriai, rinkodaros specialistai ir iniciatyvūs piliečiai, kurių kūrybai bus atverti viešieji Klaipėdos savivaldybės ir kitų valdžios institucijų duomenys. Rugpjūčio 2–4 dienomis LCC tarptautiniame universitete vyks Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ ir „LCC inovacijų laboratorijos“ rengiamas atvirų duomenų populiarinimo renginys „Open Data Fest“.

„Open Data Fest“ renginio globėja yra Lietuvos Respublikos Vyriausybė, partneriai – „Microsoft Lietuva“, LCC tarptautinis universitetas, Klaipėdos miesto savivaldybė, VšĮ „Versli Lietuva“. Šia iniciatyva siekiama, kad valstybės institucijų tvarkomi viešai skelbtini duomenys būtų lengvai prieinami visuomenei ir verslui.

„Skatiname institucijas sudaryti kuo palankesnes sąlygas atverti savo tvarkomus duomenis ir pritaikyti juos pakartotiniam panaudojimui kuriant inovatyvias paslaugas ir gaminius. Viešai skelbiamų institucijų duomenų atvėrimas tiesiogiai prisideda prie skaidrumo skatinimo ir ekonominės naudos kūrimo“, – sako Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas.

„Open Data Fest“ renginys yra atviras visiems, kurie turi idėjų, kaip gyventi patogiau. Įvairiais talentais ir įgūdžiais apdovanotų dalyvių komandos, besinaudodamos atvirais duomenimis, varžysis siekdamos sukurti programėlę mobiliajam telefonui, tinklalapį ar kitą sprendimą. Dalyviams talkins trys mentorių komandos, padėsiančios paslaugų dizaino, informacinių technologijų ir viešojo kalbėjimo srityse. Šiuo renginiu siekiama, kad Lietuvos specialistai kartu su aktyviais piliečiais pritaikytų savo patirtį, kurdami naujoviškus sprendimus mūsų šalyje.

Kitų valstybių patirtis rodo, kad atvirų duomenų renginiuose sukuriami prototipai dažnai išsivysto į realius sprendimus. Tokie konkursai, reguliariai organizuojami JAV, Švedijoje, Norvegijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, sėkmingai prisideda prie verslumo skatinimo ir viešųjų paslaugų tobulinimo. Kūrybiškas duomenų pakartotinis panaudojimas padėjo spręsti transporto kamščių mažinimo (JAV), užimtumo skatinimo (Ispanija), atliekų rūšiavimo (JAV), optimalaus urbanistinio planavimo (Vokietija) ir panašias problemas. Pavyzdžiui, viename iš Airijos miestų vykusio renginio metu prizinę vietą laimėjo komanda, sukūrusi programėlę mobiliajam telefonui, padedančią miestiečiams ir miesto svečiams pasirinkti patogiausią automobilio parkavimo vietą.

Norintys prisijungti prie šios atvirų duomenų renginio ir išmėginti savo jėgas kviečiami registruotis ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė