Valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Izraelio Prezidentas (9)

Simonas Peresas | wikipedia.org nuotr.

Simonas Peresas | wikipedia.org nuotr.

Liepos 30 d.Valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Izraelio Prezidentas, Nobelio taikos premijos laureatas Simonas Peresas.

Izraelio vadovas ir Nobelio taikos premijos laureatas Lietuvoje lankosi Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu savo 90 – ojo gimtadienio išvakarėse.

Rytoj, liepos 31 d., 9.30 val, įvyks Prezidentės ir Izraelio vadovo susitikimas, kurio metu bus aptarti dvišaliai ryšiai, ES ir Izraelio santykiai, padėtis Artimuose Rytuose, Holokausto aukų atminimo ir žydų kultūros paveldo klausimai, bendradarbiavimas skatinant inovacijas ir aukštąsias technologijas.

Šalies vadovės teigimu, inovacijų skatinimas, plėtra ir pritaikymas kasdieniniame gyvenime – prioritetinė Lietuvos ekonomikos sritis, todėl ypač svarbu efektyviai išnaudoti visas bendradarbiavimo galimybes su Izraeliu, kuris pasaulyje lyderiauja aukštųjų technologijų ir mokslinių tyrimų srityse.

Izraelio Prezidentas su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis dvi dienas.

Izraelio prezidentas dienraščiui „Lietuvos rytas“ duotame išskirtiniame interviu sakė, kad į Lietuvą jis vyksta ieškoti sutarimų su Lietuvos vadovais kaip kurti draugišką ateitį.

„Nemanau, kad išvengsime klausimų apie praeitį, bet dabar mums svarbiausia pasakyti, jog galime būti dideli ir demokratiški, nors Izraelis ir Lietuva savo teritorija ir žmonių skaičiumi – maži. Vilnius mums, žydams, nėra tik geografinis planetos taškas. Tai – mūsų istorijos puslapis. Vilnius buvo vadinamas Šiaurės Jeruzale, todėl labiausiai norėčiau pamatyti, kaip jis pasikeitė“, –sakė „Lietuvos rytui“ S.Peresas.

S.Peresas yra litvakas. Taip save vadina iš Lietuvos kilę žydai. Jis gimė Vyšniavo miestelyje, dabar priklausančiame Baltarusijai. Jo šeima  į Izraelį išvyko 1934 m.

„Negali būti žydu, nepabuvęs lietuviu. Lietuva – jidiš kalbos motina, todėl sakoma – litvakas. Litvakas – ne tik geografinė sąvoka, tai charakteris ir kultūra. Litvakai garsūs dėl jų ypatingo charakterio – jie niekada nenusileis nei kitam, nei sau.“ – S.Pereso žodžius pasakytus 2006 m. Tel Avive, minint Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių užmezgimo 15-ąsias metines, cituoja 15min.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė