Valdovų rūmų muziejus kviečia tapti savanoriais (0)

Valdovų rūmų nuotr.

Valdovų rūmų nuotr.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai ne tik kaupia, saugo, tiria ir įvairiomis priemonėmis pristato Lietuvos valstybės ir jos valdovų istorijos bei kultūros paveldą, sudaro sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams, vykdo aktyvią edukacinę bei kultūrinę veiklą, tačiau ir skleidžia kultūros savanorystės idėją.

„Kultūros savanorystė, kurią plėtoja Valdovų rūmų muziejus, yra geriausia patriotizmo mokykla, kartu ir įrodymas, kad turime į ką atsiremti, nes tokį kelią renkasi vis daugiau jaunų žmonių. Pastebėjome, kad užsienio šalyse itin populiari savanoriavimo muziejuose patirtis, susiejanti aktyvaus ir pilietinio asmens interesus su savojo krašto istorija, vis plačiau skinasi kelią ir Lietuvoje“, – sako Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Karpavičienė.

Norą tapti Valdovų rūmų muziejaus savanoriais per pastarąjį mėnesį pareiškė daugiau negu pusšimtis žmonių – tiek moksleiviai ar studentai, tiek vyresni, jau dirbantys asmenys. Dauguma jų yra sudarę bendradarbiavimo sutartis su muziejumi dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, kiti įtraukti į savanorių rezervo sąrašą.

Valdovų rūmų muziejaus Renginių skyriaus kultūrinių renginių koordinatorės Eglės Belozaraitės teigimu, sudarant bendradarbiavimo sutartis dėl savanoriškos pagalbos vykstant renginiams, labiausiai atsižvelgta į savanorių dalykines savybes, patirtį, amžių, taip pat – motyvaciją. „Keletas jų jau turėjo galimybę savanoriauti Valdovų rūmų atidarymo iškilmėse. Savanoriams tai buvo didelė ir įdomi patirtis, mums – rimta pagalba“, – sako ji.

Kultūros savanorystės idėja Lietuvoje nėra naujas reiškinys: prieš kelerius metus ją plėtojo projekto „Bibliotekos pažangai“ dalyviai, o pastaruoju metu ji itin populiari įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Tačiau iki šiol kultūros savanorystė dar nėra visiškai prigijusi šalies muziejuose.

„Nėra jokių abejonių, kad būtent čia kultūros savanorystės patirtis yra labai vertinga ir gali atnešti didžiulės visuomeninės naudos. Siekiame, kad Valdovų rūmų muziejus taptų ta vieta, kurioje kaupiamas socialinis kapitalas ir kuriama pilietinė vertė. O skleisdami šią idėją tikimės rasti bendraminčių ir, žinoma, pakeisti visuomenės požiūrį į muziejus ir muziejų požiūrį į lankytojus iš esmės“, – teigia dr. J. Karpavičienė.

Visi besidomintieji Lietuvos istorija ir kultūra jau dabar gali tapti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų savanoriais. Motyvacinių laiškų laukiama el. p. renginiai@valdovurumai.lt.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė