Ukrainoje bus ieškoma dingusio M.K.Čiurlionio paveikslo (0)

Paveikslo fotografija

Paveikslo fotografija

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus darbuotojai šią savaitę vyksta į nelengvas paieškas Ukrainoje. Jų tikslas – prieš šimtmetį dingęs dailininko paveikslas „Baladė“ arba „Juodoji saulė“. Muziejininkai sako, kad rasti vieną iš vertingiausių menininko darbų bus nelengva.

Paieškos vyks Ustyluho miestelyje, kuriame gyveno paveikslą turėjęs kompozitorius Igoris Stravinskis, kuris, pagal paskutinį rastą įrašą, šį kūrinį pirko už 100 rublių parodoje Sankt Peterburge 1910 m.

Tiesa, 1912 m paveikslas dar rodytas parodoje Sankt Peterburge, bet vėliau į Šveicariją pasitraukęs I. Stravinskis jį galėjo palikti Ukrainoje.

Paveikslo paieškoms muziejus gavo paramą iš Kultūros ministerijos, nors vietoj prašytų 10 tūkst. litų, muziejus gavo 5 tūkst. litų.

Bus vykstama automobiliu ir stengiamasi apsistoti pigiuose viešbučiuose. Teks vykti į muziejų, archyvą ir net papraščiausiai klausinėti apylinkėse gyvenančių žmonių, nes gali būti, kad kažkas sandėliuke turi paveikslą apie kurio svarbą ir vertę nė nežino.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė