„Misijos Sibiras“ dalyviai jau sugrįžta (0)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Po dviejų savaičių tremties ženklu pažymėtoje Tiumenės žemėje, į Lietuvą sugrįžta jaunimo ekspedicijos „Misija Sibiras‘13“ dalyviai.

Aplankę dešimtmečius be priežiūros paliktas tremtinių amžino poilsio vietas, čia tebegyvenantiems lietuviams įnešę gimtosios šalies oro gūsį, nualinti dvi savaites siautusių audrų ir nepakeliamo karščio, jie sugrįžta. Sugrįžta nuveikę kur kas daugiau nei tikėtasi. Lietuva turi kuo didžiuotis!

„Esame labai laimingi, kad jaunimas ne tik prisiėmė didžiulę atsakomybę, nestokojo ryžto ir užsidegimo puoselėti visų mūsų istoriją. Jie viršijo visus lūkesčius, nuveikė didžiulį darbą, siekiant tinkamai įamžinti Tiumenėje tremties dalią patyrusių lietuvių atminimą. Dabar galime drąsiai pasakyti – nuveikta viskas, kas buvo įmanoma per tokį trumpą laiką ir mes turime kuo didžiuotis“, – sako projektą „Misija Sibiras“ organizuojančio labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.

Iš Rusijos Federacijos į Lietuvą „Misija Sibiras‘13“ jaunimo ekspedicijos dalyviai sugrįžta šį ketvirtadienį, rugpjūčio 1 dieną, 13 val. Traukiniu iš Maskvos parvykstantį jaunimą visi norintys galės sutikti Vilniaus geležinkelio stoties 1-ajame perone – ten, kur juos palydėjome į vieną prasmingiausių jų gyvenimo išvykų.

Išvykę liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, 16 ekspedicijos komandos narių, Rusijos Federacijos Tiumenės srityje praleido lygiai dvi savaites. Per tą laiką aplankytos ir sutvarkytos Jalutorovsko, Novij Tap, Lesnaja, Lebediovkos, Verch Kamenkos, Kulemešo ir dar keletos nykstančių ar jau visiškai sunykusių gyvenviečių kapinaites. Jose palaidoti čia ne vienerius metus badą, ligas, nepakeliamas darbo ir gyvenimo sąlygas kentę lietuviai.

Kai kuriose vietose net ir apie kapinių buvimą žyminčių žemės kauburėlių atrasti jau nebepavyko. Sibiro taigą vasaromis alinantys gaisrai, karščiai, audros naikina paskutinius tremties ženklus, tad šis jaunimo indėlis – ypač svarus ir reikalingas.

„Misija Sibiras‘13“ dalyviai taip pat informavo ir apie susitikimus bent su penketu čia tebegyvenančių lietuvių. Su nekantrumu lauksime pirmųjų jų įspūdžių.

Vilniaus geležinkelio stotyje jau šį ketvirtadienį, rugpjūčio 1 d., 13 val. kviečiami visi pasitikti ir padėkoti pargrįžtantiems Lietuvos istorijos atminties sergėtojams.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė