Maironio lietuvių literatūros muziejuje bus pristatyti Sibiro tremtinių vaikų atsiminimai (1)

Rugpjūčio 1 d., 17 val., Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Kaune  bus pristatytos Lietuvos vaikų tremtinių atsiminimų knygos „Sibiro vaikai“ ir „Children of Siberia“.

Renginyje dalyvaus knygos sudarytojai Irena Kurtinaitytė ir Vidmantas Zavadskis bei knygos vertėja į anglų kalbą dr. Živilė Gimbutaitė.

Taip pat dalyvaus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Birutė Burauskaitė, dr. Anelė Butkuvienė, Seimo narys, tremtinys, profesorius Arimantas Dumčius, tremtinė Aušra Juškaitė-Vilkienė, folkloro ansamblis „Kupolė“ (vadovas doc. Antanas Bernatonis).

Knygoje „Sibiro vaikai“ spausdinama 16 vaikų tremtinių prisiminimų. Pasak I. Kurtinaitytės, ši knyga apie tai, kaip Sovietų Sąjunga, okupavusi Lietuvą, išnaudojo ir žalojo net vaikus. Mažieji ieškojo išeities atremti skaudžius okupanto siųstus smūgius, svajojo apie tik iš tėvelių pasakojimų žinomą stebuklingą žemę – Lietuvą. Vaikų didžiausia svajonė buvo grįžti į savo ir tėvelių Tėvynę…

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, iš Lietuvos į atšiaurias Sovietų Sąjungos vietoves buvo ištremta 55 350 vaikų iki 16 metų, tremtyje gimė 18 306 vaikai.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė