D.Grybauskaitė susitiko su Izraelio prezidentu Š.Peresu (nuotraukos, video) (1)

Šimonas Peresas ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, D. Labučio nuotr.

Šimonas Peresas ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, D. Labučio nuotr.

Liepos 31 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Izraelio Prezidentu ir Nobelio taikos premijos laureatu Simonu Peresu, su kuriuo aptarė dvišalius ryšius, ekonominį bendradarbiavimą, Holokausto atminimo ir žydų kultūros paveldo klausimus, ES santykius su Izraeliu ir Artimųjų Rytų taikos procesą.

„Geri ir glaudūs ryšiai su Izraeliu – Lietuvos interesas. Mes siekiame įvertinti skaudžias istorijos pamokas ir žvelgiame į ateitį, kurdami abipuse pagarba, supratimu ir draugyste pagrįstus dvišalius santykius“, — sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, yra daug perspektyvių sričių plėsti Lietuvos ir Izraelio ryšius. Lietuvą ypač domina bendradarbiavimas inovacijų, biotechnologijų ir mokslinių tyrimų srityse. Abi šalys jau dabar sėkmingai vysto aukštąsias technologijas. Lietuva yra pasaulinis lyderis lazerių ir komunikacijų, o Izraelis – mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse.

Vienas pagrindinių Izraelio investuotojų Lietuvoje yra farmacijos įmonė „Teva-Biotech Sicor“, kuri gamina bio farmacinius preparatus pagal moderniausias mokslo ir gamybos technologijos. Taip pat abiejų valstybių inovacijų skatinimo agentūros vykdo bendrus projektus biotechnologijų, telekomunikacijų ir elektronikos srityse.

Prezidentės teigimu, naujų ekonominio bendradarbiavimo galimybių atvers ir šį rudenį rengiamas Lietuvos startuolių (start-ups) vizitas į Tel Avivą. Po „Silicio slėnio“ JAV Izraelis yra antra palankiausia vieta pasaulyje pradėti savo verslą. O netrukus pradedami tiesioginiai skrydžiai „Vilnius – Tel Avivas“ paskatins turizmą ir verslo ryšius.

Šalies vadovė taip pabrėžė, jog Lietuva tęsia Holokausto tyrimus ir nacių nusikaltimų įvertinimą – atnaujinta tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti veikla, patvirtinta nacionalinė Holokausto švietimo programa. Taip pat Lietuvos mokyklose ir vietos bendruomenėse įsteigta 90 tolerancijos centrų, kurie vykdo aktyvią švietėjišką veiklą, ugdo toleranciją ir kovoja su rasine, tautine bei kitokia neapykanta.

httpv://youtu.be/fVK3tIAP3gI

Susitikime taip pat aptartas Artimųjų Rytų taikos procesas. Pasak Prezidentės, ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva sveikina po 3 metų pertraukos atnaujintas derybas su Izraeliu ir pasisako už taikų sprendimą sukuriant dvi valstybes.

Rytoj Lietuvos ir Izraelio Prezidentai aplankys Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centrą ir pagerbs Holokausto aukas Panerių memoriale.

Izraelio vadovas į Lietuvą atvyko Prezidentės kvietimu savo 90-ojo gimtadienio išvakarėse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

1 komentaras

  1. fotostar:

    Gerai pozuojat, Prezidente. Tik ar taip gerai ir Lietuvos interesus ginat?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė