Birštone vyksta vasaros menų akademijos meistriškumo kursai (0)

D.Adamonytės nuotr.

D.Adamonytės nuotr.

Liepos 29 d., Birštone prasidėjo visą savaitę vyksiantys vasaros menų akademijos meistriškumo kursai, kurių metu Birštono kultūros centre, Kurhauze, Birštono menų mokykloje ir lauko paviljone prie Nemuno vyks pamokos, koncertai, repeticijos, paskaitos ir diskusijos. Vasaros menų akademijos meistriškumo kursus ves tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai-pedagogai: Vladimiras Prudnikovas (bosas, Lietuva), Gabrielius Alekna (fortepijonas, JAV), Karolina Stinson (Caroline Stinson, violončelė, JAV) ir Nijolė Ralytė (fortepijonas, Lietuva). Birštono vasaros menų akademija – tai bendras Lietuvos muzikų sąjungos, Birštono savivaldybės ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto projektas, kuris pradėtas įgyvendinti šių metų gegužės mėnesį. Į renginius (atviras pamokas ir koncertus) laukiama atvykstant ne tik aktyviųjų dalyvių, bet ir pasyviųjų stebėtojų (pedagogų, jaunųjų menininkų, poilsiaujančių Birštone muzikos mėgėjų) tiek iš užsienio, tiek ir iš visos Lietuvos.

Birštono kultūros centro didžiojoje salėje vakar buvo surengta pirmoji atvira vokalo meistriškumo pamoka, kurią vedė prof. Vladimiras Prudnikovas, ir koncertmeisterio praktikos užsiėmimas, kurį surengė prof. Nijolė Ralytė. Po pietų vasaros menų akademijos dalyviai Birštono kurhauze klausėsi kompozitorės, doc. Audronės Žigaitytės pranešimo, žiūrėjo video klubo filmą „2013 metai – pasauliniai Richardo Vagnerio, ir Džiuzepės Verdžio metai. Didžiųjų meistrų kūryba Lietuvoje“ ir dalyvavo diskusijose.

20 val. Birštono kurhauzo salėje vyko pirmasis Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo kursų koncertas. Renginio pradžioje Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė, kompozitorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė pasveikino į pirmąjį vakarinį koncertą susirinkusius akademijos dalyvius, dėstytojus, Birštono gyventojus ir svečius. LMS prezidentė dėkojo Birštono savivaldybei, merei Nijolei Dirginčienei už bendradarbiavimą, džiaugėsi sėkmingai praėjusia pirmąja meistriškumo kursų diena ir linkėjo tolimesnio produktyvaus darbo.

Sveikinimo žodį tarė ir koncerte dalyvavęs Lietuvos nacionalinės premijos laureatas dirigentas Modestas Pitrėnas. Pasak jo, „Birštono vasaros menų akademija – tai puiki iniciatyva, kurios dėka Lietuvos kultūrinis gyvenimas įgijo naują geografinę kryptį. Šis projektas yra didelis laimėjimas, tam tikras vaisius, kuris bus subrandintas ir rezultatus pajausime po 10 – 20 metų. Tikiu, kad vykstantys užsiėmimai, muzikos profesionalų pamokos jauniesiems muzikams padės subręsti, įgyti naudingos patirties ir jie atsiskleis, pražys po kelerių metų.“

Kurorte įgyvendinamo projekto partnerius, meistriškumo kursų dėstytojus, jaunuosius muzikus, koncerto svečius sveikino ir Birštono vasaros menų akademijos globėja, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė. Ji teigė, kad idėja surengti šį unikalų projektą gimė maždaug prieš metus, bendraujant su Audrone Žigaityte-Nekrošiene Birštone. Ji džiaugėsi, kad šis sumanymas buvo realizuotas, projektas pradėtas įgyvendinti ir dėkojo už kokybiškos muzikos sklaidą kurorte. N. Dirginčienė akademijos dėstytojams, studentams linkėjo, kad unikali kurorto gamta ir ramybė įkvėptų, suteiktų kūrybinių minčių, padėtų pasiekti puikių rezultatų bei kvietė į Birštoną atvykti ne tik tobulintis, bet ir pailsėti.

Vėliau Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė pristatė tarptautinį pripažinimą pelniusius atlikėjus-pedagogus, kurie visą savaitę ves meistriškumo kursus jauniesiems muzikams. Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas, dainininkas, profesorius Vladimiras Prudnikovas, sveikindamas kursų dalyvius bei renginio svečius, džiaugėsi, kad akademija vyksta būtent Birštono kurorte ir teigė, kad „ilgai ieškojome ir pagaliau radome šį nuostabų rojaus kampelį, kuriame gyvena nuostabūs, šilti žmonės, yra puikios sąlygos kurti ir tobulėti“. Iš JAV į Birštono vasaros menų akademiją atvykusi violončelininkė Caroline Stinson džiaugėsi, kad dalyvauja šiame projekte, gali pažinti ir Lietuvą, ir Birštono kurortą. Ji taip pat pabrėžė tokių projektų svarbą jauniesiems muzikams ir Lietuvos kultūriniam gyvenimui. Pianistė Nijolė Ralytė, sveikindama projekto rengėjus ir dalyvius, sakė, kad, „šis projektas – tai šventė mums visiems. Tikiu, kad visi bendrai nuveiksime labai gražių darbų ir pasieksime puikių rezultatų.“ Koncerto žiūrovams buvo pristatyti ir visi Birštono vasaros menų akademijos dalyviai, studentai – jiems Birštono savivaldybės merė įteikė simbolines atminimo dovanėles ir palinkėjo sėkmės.

Dar vienas meistriškumo kursų dėstytojas, šiuo metu JAV gyvenantis pianistas Gabrielius Alekna ne tik žodžiu pasveikino akademijos dalyvius, bet ir dovanojo pirmąjį Birštono vasaros menų akademijos koncertą – atliko Franz Liszt, Gabriel Fauré, Vytautas Bacevičiaus, Grażyna Bacewicz kūrinius fortepijonui. Į koncertą susirinkusiems akademijos dėstytojams, dalyviams, Birštono gyventojams ir svečiams G. Alekna ne tik koncertavo, bet ir pertraukų tarp kūrinių metu pasakojo apie kūrinių autorius, trumpai aptarė jų biografijos detales. Kalbėdamas apie Birštono vasaros manų akademiją, pianistas teigė, kad jaučiasi laimingas ir pagerbtas, turėdamas galimybę pradėti renginių ciklą ir jam malonu koncertuoti šioje ypatingoje erdvėje – Birštono kurhauze. Pasak G. Aleknos, jis tikisi, kad muzika čia skambės dar ilgai, o Birštono kurortas taps vienu svarbiausių muzikos ir meno centrų Lietuvoje.

Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo kursai, paskaitos, diskusijos, filmų peržiūros visą savaitę vyks įvairiose kurorto erdvėse, o vakarais Birštono kurhauze pasiklausyti kokybiškos muzikos kvies ir muzikai profesionalai, ir jaunieji akademijos dalyviai. Birštono vasaros menų akademijos dalyvių koncertas ir iškilmingas akademijos uždarymas vyks rugpjūčio 4 d., sekmadienį, Birštono kurhauzo salėje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė