Lietuvos Prezidentė susitiks su JAV Prezidentu Baraku Obama (0)

Dalia Grybauskaitė  ir Barakas Obama | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė ir Barakas Obama | lrp.lt nuotr.

Rugpjūčio 30 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kartu su Estijos ir Latvijos Prezidentais Tomu Henriku Ilvesu ir Andriu Berziniu susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentu Baraku Obama. Susitikimas vyks Prezidento Barako Obamos kvietimu Baltuosiuose rūmuose, Vašingtone.

Šiemet minime 15 metų, kai buvo pasirašyta Baltijos šalių ir JAV partnerystės ir bendradarbiavimo chartija. Ši chartija užtikrino JAV paramą Lietuvos, Latvijos ir Estijos siekiams tapti NATO narėmis.

Baltijos šalių ir JAV Prezidentų susitikime bus aptarti regiono karinio, energetinio ir kibernetinio saugumo klausimai. Didelis dėmesys bus skiriamas ekonominio bendradarbiavimo aspektams ir Europos Sąjungos deryboms su JAV dėl Transatlantinės prekybos sutarties. Taip pat ketinama aptarti bendradarbiavimo NATO klausimus.

„Jungtinės Amerikos Valstijos supranta Lietuvos ir Baltijos valstybių iššūkius, o pastarųjų metų bendradarbiavimas su JAV yra intensyvus kaip niekada. Amerika yra pagrindinė partnerė, palaikiusi NATO oro policijos misijos pratęsimą Baltijos šalyse neribotam laikui, pagal Aljanso gynybos planus jau šiemet regione vyks didžiausios iki šiol karinės pratybos”, – sako Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžia, kad JAV yra svarbi Lietuvos energetinio saugumo partnerė. Lietuva ypač suinteresuota, kad JAV palengvintų skalūninių dujų eksportą į NATO šalis – tai užtikrintų energijos šaltinių tiekimo įvairovę ir konkurencingas dujų kainas Lietuvos žmonėms. Šiuo metu JAV dujos beveik keturis kartus pigesnės negu moka Lietuva. Taip pat Lietuva ir JAV aktyviai bendradarbiavo kuriant Branduolinio saugumo kompetencijos centrą.

Pasak Prezidentės, Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva turi galimybę prisidėti prie ES ir JAV santykių stiprinimo. Lietuvos pirmininkavimo ES metu įvyko pirmasis JAV ir ES derybų susitikimas dėl Transatlantinės prekybos sutarties. Tikimasi, kad antrasis derybų susitikimas taip pat bus surengtas dar iki Lietuvos pirmininkavimo pabaigos.

Pasak Prezidentės, derybos dėl Transatlantinės prekybos sutarties yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų. Tai padės užtikrinti dar sklandesnį bendradarbiavimą tarp dviejų strateginių partnerių ir ypatingai prisidės prie ekonomikos augimo skatinimo abejose Atlanto pusėse. Prezidentė teigimu, Transatlantinės prekybos sutartis dviem didžiausiems pasaulio ekonominiams blokams padės atremti globalius iššūkius.

JAV Ambasada Vilniuje skelbia, kad Pasak Baltųjų Rūmų pareiškimo, JAV Prezidentas Barakas Obama džiaugiasi galimybe Baltuosiuose Rūmuose priimti Estijos Prezidentą T.H.Ilvesą, Lietuvos Prezidentę D.Grybauskaitę bei Latvijos Prezidentą A.Berzinį. Šis bendras Baltijos valstybių ir JAV vadovų susitikimas skirtas pabrėžti reikšmingas transformacijas Baltijos šalių istorijoje nuo nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtojo amžiaus dešimtajame dešimtmetyje. Estija, Lietuva ir Latvija yra ypatingai vertinamos NATO narės, todėl valstybių vadovų susitikimo metu bus aptariami įvairūs abipusio susidomėjimo klausimai, daugiausia dėmesio bus skirta regioniniam bendradarbiavimui siekiant įveikti bendrus iššūkius, energetiniam saugumui, deryboms dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės, gynybai bei kibernetiniam bendradarbiavimui. Valstybių vadovai taip pat aptars bendras šalių pastangas žmogaus teisių bei demokratinių vertybių užtikrinimo srityse, įskaitant paramą besivystančioms bei demokratijos siekiančioms šalims.

 „Lietuva visuomet nuosekliai demonstravo lyderystę bendradarbiaudama kartu su JAV ir siekdama spręsti įvairius klausimus skirtinguose sektoriuose regioniniu bei pasauliniu lygmeniu. Tai yra galimybė stiprinti regioninius ryšius priimant nauja iššūkį. JAV Ambasada nekantriai laukia šio valstybių vadovų susitikimo rezultatų ir mūsų santykių su Lietuvos partneriais gilinimo,“ – teigia JAV Ambasadorė Lietuvoje Debora Ana Makarti (Deborah Ann McCarthy).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė