Energetikos ir technikos muziejus pasipuošė „Lituanicos“ sparnu (nuotraukos) (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Prie Energetikos ir technikos muziejaus iškilęs legendinės „Lituanicos“ sparnas primins S. Dariaus ir S. Girėno skrydį.

Šio projekto autoriai – menotyrininkas Saulius Pilinkus, fotomenininkas Saulius Paukštys ir  architektas Valdas Ozarinskas atidarymo metu džiaugėsi, kad tik bendras darbas gali duoti tokių rezultatų.

„Tikiuosi, kad mūsų sukurtas ir realizuotas didžių Lietuvos lakūnų  „Lituanica“ sparnas suteiks mūsų neramiai tautai daugiau vienybės, supratimo ir draugiškumo,  įkvėps dideliems ir prasmingiems darbams“ – sakė S. Paukštys. 

„Puiku savaitę pradėti nuo gerų darbų – jie primena ir įprasmina įvykius, kuriais mūsų tauta džiaugiasi ir didžiuojasi. Dar džiugiau, kad šiuos įvykius kuria  vilniečiai,  – jie neleidžia miesto ir laiko dulkėms užgožti  mūsų tautos didvyrių ir jų atliktų žygdarbių. Tai įvykis – savo istorine verte prilygstantis Žalgirio mūšiui, apie kurį žino kiekvienas,  savo prasme – Baltijos keliui, kuris taip pat tuo metu jungė naują ir seną pasaulius, savo garbe –  LDK  istorijai. Džiugu, kad S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio  80-metį atminti visoje Lietuvoje pažymime įvairiais ženklais. Prasminga ir simboliška, kad kaip tik šiuo metu „Air Lituanica“ atkuria ir tęsia nacionalinę Lietuvos aviacijos istoriją ir jiems tikrai  labai neblogai sekasi“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

S.Dariaus ir S.Girėno lėktuvo apie 8 m aukščio, nuo vėjo judanti sparno kopija  buvo pagaminta Prienuose. Autoriai tikisi, kad toks pat Lituanicos antrasis sparnas iškils ir Niujorko mieste.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė