A.Ažubalis: Bibliotekų naikinimas – Vilniaus vadovybės spjūvis lietuviškam žodžiui (0)

Audronis Ažubalis

Audronis Ažubalis

Vertindamas pastarojo meto Vilniaus miesto savivaldybės tarybos planus naikinti Gelvonų, Salininkų, Trakų Vokės ir Žvėryno bibliotekas, Seimo narys Audronius Ažubalis įspėja apie rimtas neatsakingų sprendimų pasekmes sostinės vaikų ugdymui ir vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybei.

„Klampindami Vilnių į skolas savo neskaidriomis „reformomis“ ir utopiniais infrastruktūros projektais, sostinės vadovai numoja ranka į gyventojų švietimą, kultūrą ir viską, kas suinteresuotoms grupėms neteikia tiesioginės komercinės naudos. Minėtų bibliotekų uždarymas – tai spjūvis tūkstančiams Vilniaus gyventojų, neabejingų knygai,“ – teigė Seimo narys.

Seimo narys atkreipia dėmesį, kad sprendimai dėl bibliotekų naikinimo buvo priimti neatsižvelgus į priešingus vietos bendruomenių pageidavimus, o skaudžias reformos pasekmes labiausiai pajus vaikai bei senjorai, kurių nemažai daliai knyga yra pagrindinis ir bene vienintelis įperkamas laisvalaikio užsiėmimas. „Vien Gelvonų vaikų biblioteka turi daugiau kaip 1000 nuolatinių skaitytojų, įskaitant „Bitutės“, „Ozo“, „Gelvonėlio“ ir „Fabijoniškių“ darželių auklėtinius bei aplinkinių mokyklų moksleivius. Biblioteką uždarant, šie vaikai vietoje prasmingo užsiėmimo yra stumiami į gatvę,“ – atkreipė dėmesį A. Ažubalis.

A.Ažubalį stebina, kad į žalingas Vilniaus mero užmačias deramai nereaguoja Kultūros ministerija, nors nemokamas kokybiškos literatūros prieinamumas ir lietuviško žodžio sklaida turėtų būti tiesioginė šios įstaigos misija.

„Kai keli šimtai Šeškinės seniūnijos gyventojų viešu pareiškimu kreipėsi į kultūros ministrą, sulaukta atsakymo, kad Savivaldybė šios seniūnijos teritorijoje neva nerandanti bibliotekai tinkamų patalpų. Atleiskite, bet tokie pasiteisinimai skamba kaip biurokratinis išsisukinėjimas: nejaugi daugiau kaip 36 000 Šeškinės seniūnijos gyventojų praras biblioteką vien dėl to, kad nesugebama rasti patalpų knygoms? Pavyzdžiui, paklauskite, ką mano „Gelvonų“ bibliotekos lankytojai, ir išgirsite, kad jiems dabartinės patalpos yra tinkamos,“ – teigė parlamentaras.

Seimo narys tikisi, kad vietos bendruomenė, viešai iškėlusi sostinės bibliotekų naikinimo klausimą, sulauks didesnio dėmesio žiniasklaidoje ir lietuviškai knygai neabejingų organizacijų bei politikų palaikymo, kad Vilniaus savivaldybės sprendimai būtų pakeisti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė