Blogeris Zeppelinus. Geraširdžiai policininkai ir nesmalsūs žurnalistai. Katalikofobas Michiel Hennink liko be pamokos (25)

Blogeris ZeppelinusIstorijos apie olandų jaunuolį, prie Katedros nuosavu užpakaliu mokiusį katalikus tolerancijos, tęsinys.

Šiandien Michiel Hennink bylą išnagrinėjo policija. Paprastai rūstūs visokiems kurstymams bei patyčioms, šį kartą teisingumo pramonės proletarai  buvo itin geraširdiški.

Nors tyrimas buvo pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, jis  buvo perkvalifikuotas į administracinį pažeidimą. Todėl lietuvių maldą už šeimą nutraukęs svečias iš Nyderlandų buvo nubaustas švelniau, negu tikėjosi jį sulaikę ir į policijos rankas atidavę maldininkai.

Jam buvo skirta… 300 litų bauda.

Turint omenyje, kad jaunuolio tėvo uždarbis yra keli tūkstančiai eurų per mėnesį ir tokia suma jam yra juokinga, galima drąsiai teigti, kad tolerantiškasis jaunuolis išsisuko faktiškai nenubaustas.

Michiel HenninkTskant, patyrė tik nedidelį stresą sulaikymo metu. Ir negavo jokios naudingos pamokos ateičiai. Tiksliau, gavo, bet ne tokią, kokios norėtų Lietuvos gyventojai.

Akivaizdu, kad ponaitis Michiel Hennink išvyks iš mūsų šalies tvirtai žinodamas, kad lietuviams galima nebaudžiamai rodyti kokias tik nori kūno dalis ar dergti ant galvų.

Blogiausiu atveju galima išsitraukti iš kišenės pietums tėtuko duotus pinigus ir švystelėti nusigandusiam  užsienio ponaičio rūstybės policijos komisarui į veidą: – Pasprink, vergo siela.

Ir pakelta galva bei nuleistomis kelnėmis eiti sau toliau.

Beje, įdomu palyginti, kaip visiškai analogiškais atvejais yra baudžiami Lietuvos gyventojai.

Tarkime, 2006 m. šiaulietis Mindaugas Murza-Gervaldas ir dar šeši jo bendražygiai buvo nubausti už labai panašų, nors ir ne tokį įžūlų poelgį.

Mat 2003 metų Kūčių vakarą Šiaulių centre žydų religinės bendruomenės atstovai uždegė didžiąją menorą. O Murza su bendražygiais tas judaistų religines apeigas pasitiko įžeidžiančiais plakatais ir šūkiais.

Jiems buvo iškelta baudžiamoji byla dėl trukdymo atlikti religines apeigas – ir dar viena – dėl nesantaikos kurstymo.

Teismui baigus nagrinėti bylą, dėl nesantaikos kurstymo Mindaugas Murza ir Žilvinas Razminas nuteisti 5 tūkstančių litų baudomis, Andrius Račkauskas, Saulenis Rimkevičius ir Lauras Butkus – keturių tūkstančių, o Jonas Vytautas Juknius – dviejų tūkstančių litų baudomis.

O dabar, išmintingieji kurmiai, palyginkime abiem analogiškais atvejais įvykdytas veikas ir bausmes:

Ir vienu ir kitu atveju žmonės įžeidžia forma sutrikdė viešoje vietoje vykstančias religinio  pobūdžio apeigas.

Vieniems pradėti du ikiteisminiai tyrimai ir po kelių metų tasymo skirtos kelių mėnesių  jų pajamų dydžio baudos.

O kitu atveju lygiai tokia pat veika staiga perkvalifikuota į Administracinės teisės pažeidimų kodekso 174 straipsnyje numatytą nedidelį chuliganizmą. Ir skirta juokingo dydžio simbolinė nuobauda.

Ir kaip paaiškinti tokį keistą vertinimo skirtumą?

Nejaugi viską nulėmė  tik teisės pažeidimų subjekto statusas: vienu atveju – Lietuvos, o kitu – Niderlandų piliečiai?

Ta prasme, svetimšaliams  savo šalyje suteikiame privilegiją  de facto nebaudžiamai daryti tai,  už ką savus skaudžiai baudžiame?

O gal esmė – teisės pažeidimo objektas? Ne KAS padarė, o KAM padarė?

Vienu atveju – religingi žydai, o kitu – religingi katalikai.

Už viešą  išpuolį prieš žydus bausmė žiauri, o iš katalikų galima tyčiotis …nebaudžiamai?

Pas mus ką, atsiranda privilegijuoti luomai, išskiriami religiniu pagrindu? Kurie ginami daugiau, nei kiti?

Labai įdomu būtų sužinoti mūsų garbiųjų teisės autoritetų nuomonę apie tai. Kas čia per tolerancijos stebuklai teisingumo pramonėje?

Žinau, žinau, kad mūsų teisės žinovai pasikonsultavę su dvasiomis gali paaiškinti bet ką. Tačiau norėčiau savo ausimis tai išgirsti. Kad tuo metu galėčiau žiūrėti jiems į akis ir maloniai, bet  kiek pašaipiai šypsotis.

Kitas įdomus dalykas, labai jau krentantis į akis – pabrėžtinas mūsų žiniasklaidos nesmalsumas ir nenoras žinoti:

Aprašant įvykį, jo pagrindinio herojaus vardas ir pavardė  nėra minimi išvis – jis tituluojamas “olandų jaunuoliu”.

Arba minimi ..sulietuvinta forma ir praleidžiant vieną pavardės raidę.

Vietoje Michiel Hennink jau antrą dieną straipsniuose  minimas kažkoks Michailas Hennikas. Pastebėkite neįkyriai praleistą raidę “N” pavardėje.

Įdomu, kad tai daro portalai, Lietuvos lenkų pavardęs pabrėžtinai rašantys  su W, SZ ir CZ.

Iš kur ta netikėta tolerantiškų portalų meilė sulietuvintiems užsieniečių vardams? Iš kur tas neįtikėtinas žioplumas, pametant pavardės raides?

Pabandykime paspėlioti:

Panašu, kad kažkas užsiminė mūsų nepriklausomos spaudos redaktoriams, kad jeigu skandalo išvengti nepavyko – dėl įvykio liudininkais tapusių katalikiškos visuomenės aktyvistų veiksmų  –  tai bent pageidautina apie jį rašyti taip, kad incidento dalyvio vardas ir pavardė nebūtų indeksuojami Googlės paieškoje.

Tskant, kad tam mielam ir tolerantiškam Roterdamo Erasmus universiteto teisės ir ekonomikos studentui Michiel Hennink visa ši bjauri istorija  praeitu išvis be jokių pasekmių.

Net ir moralinių. Nes  jo tėvynėje bei akademinėje aplinkoje niekas nieko nesužinos.

Įdomu, kokios institucijos vadai galėjo to  paprašyti?

Ir kodėl jiems taip rūpi ginti ne nukentėjusių Lietuvos gyventojų, o įžūliai nusižengusio užsieniečio interesus? Bei apsaugoti  to jaunuolio privatumą.

Tarp kitko, ar pastebėjote, jog niekas iš žiniasklaidos nepanoro patvirtinti/paneigti socialiniuose tinkluose sklandančio gando, kad ponaičio Michiel Hennink tėvelis darbuojasi Niderlandų Karalystės ambasadoje Lietuvoje kažkelintu, berods – antruoju sekretoriumi? (Žr. UPD apačioje)

HenninkKur dingo įprastinis žurnaliūgėlių profesinis smalsumas bei landumas?

Turint norą patikrinti  šio gando atitikimą tikrovei bet kurio rimtesnio leidinio galimybės leidžia tai padaryti be ypatingų pastangų.

Galiu tik apgailestauti, kad gerbiamas Artūras Račas nebedirba BNS vadovo poste. Būtinai būčiau paraginęs jį suteikti visuomenei šią informaciją.
————————–

Labai tikėtina, kad atsiras silpnesnio maumenėlio skaitytojų, kurie nuoširdžiai nustebs:

“- BZ, ko prikibai prie to tolerantiško studentėlio?  Pamanyk, neplautą subinę katalikams prie Katedros parodė. Būta čia ko. Tegul važiuoja sau laimingas…”

Pasakysiu paprastai:

Jeigu tas pilnametis vyrukas, studijuojantis prestižiniame Erasmus universitete teisę, būtų deramai nubaustas  už savo įžūlumą bei neįtikėtiną nepagarbą religines apeigas atliekantiems lietuviams – bent jau taip, kaip tokiais atvejais baudžiami LR gyventojai, t.y. kelių  mėnesių pajamų dydžio bauda, manyčiau, kad ši kvaila istorija sėkmingai užsibaigė.

Jaunuolis pakvailiojo, o  Lietuvos teisėsauga davė jam deramą pamoką. Kitą kartą žinos – tiek jis pats, tiek  tokio tolerancijos sklaidos būdo  galimi mėgdžiotojai.

Bet tame ir reikalas, kad jis tos pamokos  NEGAVO. Lietuvos teisėsauga kažkodėl nutarė to jaunuolio faktiškai NEBAUSTI.

Nes 300 litų bauda žmogui, kurio šeimos pajamos, ko gero,  yra  keliasdešimt  tūkstančių litų per mėnesį, tėra  pakartotinas pasityčiojimas iš moraliai nukentėjusių nuo  jo neplautos šiknos vaizdo Lietuvos gyventojų.

Lygiai taip pat jis negavo jokios VIEŠUMO pamokos iš mūsų spaudos. Droviai nutylėjusios ar tiesiog iškraipiusios  to ponaičio vardą ir pavardę.

Jau nekalbant apie tai, kad niekas nepanūdo aprašyti šio pasišlykštėtinos katalikofobijos atvejo su visais incidento herojaus atributais savo anglakalbėse versijose.

Todėl Googlėje neliks jokio pėdsako, susiejančio šį bjaurų katalikofobišką  išpuolį su Michiel Hennink, tolerantišku Erasmus University Rotterdam studentu.

Mes, Lietuvos katalikai, negavome deramos satisfakcijos.

Nei tas jaunuolis, nei jo tėvas neparodė nei menkiausio apgailestavimo ženklų. Ir net nematė reikalo viešai atsiprašyti tų Lietuvos žmonių, iš  kurių religinių jausmų taip žiauriai išsityčiojo.

Todėl ši tema nebus uždaryta.

Prisiminsime ją kaskart, kai tik mūsų teisėsauga ir tolerantiška visuomenės dalis eilinį kartą pradės aimanuoti dėl homofobijos, antisemitizmo bei kitokių patyčių ir neapykantos kurstymo.

Ir baksnosime jų ilgas nosis į prie Katedros to olando prikrautą  krūvelę.
——————————
UPD: Panašu, kad gandas dėl tėtės darbo ambasadoje nepasitvirtins. Nežinomo LJ komentatoriaus dėka sužinojome jo vardą ir dabartinį užsiėmimą.

Lodi Hennink, medicinos verslo kapitonas, bendrosios praktikos gydytojų asociacijos vykdantysis direktorius. Lodi Hennink Linkedin

Trys šimtai litų tokiam, kaip tūlam lietuviui koks trisdešimt.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė