Kad viešnagė viešbučiuose būti saugi ir maloni (0)

Search-hotel-room.com nuotr.

Search-hotel-room.com nuotr.

Ko reikia, kad atostogos pasisektų? Gero oro, saulės, jūros, ežero ar upės vėsos. Nemažiau svarbu ir aplinka (patalpos), kurioje apsigyvename. Netinkamai prižiūrimi viešbučiai, nakvynės namai, kempingai gali virsti užkrečiamųjų ligų židiniu, traumų, nelaimingų atsitikimų vieta. Vilniaus visuomenės sveikatos centras atkreipia dėmesį į viešbučių, motelių, svečių namų, kurortų sanatorijų, reabilitacijos centrų, kempingų, turizmo centrų, poilsio namų, jaunimo nakvynės namų teikiamų paslaugų sveikatos saugos reikalavimus.

Kokios turi būti apgyvendinimo paslaugos?

Atvykę į viešbutį, svečių namus, motelį ar kitą šio tipo paslaugas teikiančią vietą, tikimės malonaus poilsio švariame tvarkingame kambaryje, kuriame yra geros būklės (nesuplyšę, nesulūžę ir pan.) baldai, kiekvienam lankytojui po atskirą čiužinį ir švarios patalynės komplektą, pakankamai rankšluosčių, tualetas, vonios (dušo) patalpos.

Visi šie mūsų lūkesčiai yra pagrįsti, įtvirtinti kaip reikalavimai higienos normoje, kurioje taip pat nustatyta, kad apgyvendinimo paslaugos visų pirma turi būti saugios, vykdomos tik turint leidimą-higienos pasą, liudijantį, kad patalpos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus. Ir žinoma, apgyvendinimo paslaugos neturi kelti grėsmės visuomenės sveikatai.

Kaip Vilniuje apgyvendinimo paslaugų teikėjai laikosi šių reikalavimų, prižiūri Vilniaus visuomenės sveikatos centras, kuris vykdo valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę. Šios kontrolės tikslas – užtikrinti paslaugų vartotojų sveikatos saugą.

Apgyvendinimo patalpos turi būti tinkamai prižiūrimos:

• Jums išvykus, kambario (numerio) patalpos turi būti išvalomos ir išvėdinamos.
• Vonios (dušo), tualeto patalpų grindys, vonia (dušas), vonios (dušo) patalpose esantys kilimėliai (jeigu nėra keičiami išvykus vartotojui) išvalomi ir dezinfekuojami grybelio sukėlėją naikinančiu poveikiu pasižyminčiomis priemonėmis.
• Vonioje (duše) ir tualete esantys įrenginiai valomi ir dezinfekuojami tam skirtomis dezinfekcinių savybių turinčiomis priemonėmis.
• Kiekvienam lankytojui turi būti tiekiami tik išskalbti, išlyginti ir kitų lankytojų nenaudoti skalbiniai (patalynė, rankšluosčiai), chalatai ir vienkartinės šlepetės (jeigu jomis aprūpinama).
• Čiužinys, antčiužinis (jeigu yra), antklodė, pagalvė, lovatiesė turi būti švarūs. Patalynė, rankšluosčiai, chalatai tam pačiam asmeniui turi būti keičiami pagal poreikį ar apgyvendinimo paslaugų teikėjo nustatytą tvarką, bet ne rečiau kaip kas 7 dienas.
• Karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius turi būti profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min. (legionelių profilaktikai).
Visus šiuos ir kitus reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN 118:2011 „Apgyvendinimo paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, kurią galima rasti čia.

Paslaugų saugumui daugiau reikalavimų

Bene didžiausią grėsmę visuomenės sveikatai kelia tai, kad kai kuriuose viešbučiuose nepalaikoma reikiama karšto vandens čiaupe temperatūra, neatliekami vandens tyrimai legionelėms nustatyti, kaip reikalauja teisės aktai. 2011 m. įsigaliojo nauji visuomenės sveikatos saugos reikalavimai apgyvendinimo paslaugų teikėjams. Vieni iš svarbiausių naujų reikalavimų – reikalavimai susiję su legionelių profilaktika – turi būti atliekami vandentiekio vandens tyrimai, vandens temperatūra periodiškai turi būti pakeliama iki 66 °C.

Kiti dažnai pasitaikantys pažeidimai: veikla vykdoma be leidimo-higienos paso, patalpų įrengimas neatitinka teisės aktų reikalavimų darbuotojai neišklausę higienos įgūdžių ir pirmosios pagalbos teikimo kursų, darbuotojai nepasitikrinę sveikatos teisės aktų nustatyta tvarka.

Vilniaus visuomenės sveikatos centras visiems linki gerų atostogų ir malonios viešnagės viešbučiuose, kurortų sanatorijose, svečių namuose ir kt. ir ragina pastebėjus minėtų sveikatos saugos principų pažeidimus, atkreipti į tai paslaugų teikėjų dėmesį, o nepavykus rasti sprendimų, kreiptis į visuomenės sveikatos specialistus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė