Savanoriai atsodina seniausią Lietuvoje rožyną (1)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

VDU Kauno botanikos sode plušantys savanoriai ketvirtadienį lankėsi Kauno miesto savivaldybėje. Juos sutikęs vicemeras Vytautas Vasilenko pasidžiaugė, jog prie seniausio Lietuvos rožyno atsodinimo darbų prisideda ir jaunimas iš užsienio.

Šiuo metu Kauno botanikos sode darbuojasi 10 savanorių iš Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Čekijos, Ispanijos ir net Pietų Korėjos. 5 savanoriai iš Prancūzijos į Kauną atvyko iš miesto-partnerio Grenoblio. Jau daugiau nei 15 metų trunkantis Kauno ir Grenoblio bendradarbiavimas yra puikus dviejų miestų partnerystės pavyzdys, parodantis glaudų ryšį mokslo, kultūros, meno ir sporto srityse.
„Veikla Kauno botanikos sode mums labai patinka, išmokome daug naujų dalykų, kurių niekada nebuvome darę iki šiol. Gaila, kad Grenoblio centre esantis botanikos sodas neturi tiek daug erdvės. Kaunas yra labai dinamiškas ir žalias miestas“, – įspūdžiais dalijosi savanorė Violaine iš Prancūzijos.

Susitikimo metu vicemeras V. Vasilenko svečiams papasakojo apie Kauną, jo istoriją, žymiausias vietas ir kiekvienam įteikė po mažą atminimo dovaną. Roberto Šumano centro veiklą Kaune pristatė šios įstaigos prezidentė Birutė Strakšienė bei Aistė Sunelaitytė iš savanorių centro „A.C. Patria“.

Kauno botanikos sode savanoriai susipažįsta su augalų sodinimo ir dauginimo būdais, padeda atsodinti seniausią Lietuvoje rožyną. Botanikos sodas artimiausiu metu laukia ir daugiau atvykstančių savanorių.

„Tikiuosi, kad užsuksite į Kauną dar sykį, aplankysite botanikos sodą ir pažiūrėsite, kaip auga ir veši jūsų sodinti augalai“, – savanoriams linkėjo V. Vasilenko.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė