Rudenį praskaidrins „Derliaus šventė 2013“ (0)

Žemės ūkio rūmų nuotr.

Žemės ūkio rūmų nuotr.

Rugsėjo 27–29 d. Žemės ūkio rūmai drauge su partneriais – Lietuvos šeimos ūkininkų sąjunga – organizuoja Derliaus šventę ir mugę Kaune, Laisvės alėjoje. Ši kasmetinė šventė, organizuojama nuo 2001 m., jau tapo tradiciniu visos šalies žemdirbių ir kaimo gyventojų renginiu. Jos metu puoselėjamos senosios lietuviškos tradicijos, papročiai, pristatomas ir saugomas Lietuvos kaimo paveldas. Taip pat šventė yra skirta padėkoti žemę dirbantiems žmonėms ir parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį. Kiekvienais metais šventė sulaukia gausaus dalyvių ir svečių skaičiaus.

Šių metų Derliaus šventė bus išskirtinė – Lietuva šiemet pirmininkauja ES Tarybai. ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas spaudos konferencijoje pristatydamas šventę pabrėžė, jog pirmininkavimas – puiki proga parodyti savo šalį, kultūrą ir pasiekimus. Derliaus šventė padės atskleisti Lietuvos kaimo tradicijas Lietuvos piliečiams bei užsienio svečiams. Mugėje dalyvaus žemdirbių asociacijos, tautinį paveldą puoselėjantys amatininkai, tradicinę produkciją gaminantys ūkininkai, geriausiai reprezentuojantis Lietuvos kaimą. Į šventę bus kviečiami valstybės vadovai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai, ES institucijų atstovai.

Žemės ūkio rūmų nuotr.

Žemės ūkio rūmų nuotr.

Šiemet šventė turės kelis įdomius akcentus. Pirmiausia tai – LR žemės ūkio rūmų narių mugė. Organizacijos – ŽŪR narės kviečiamos šventės metu pristatyti savo veiklą, narių pasiekimus. „Būtent organizacijos, mūsų nariai, yra Žemės ūkio rūmų esmė“ – kalbėjo ŽŪR pirmininkas A.Stančikas – „Todėl kviečiame mūsų narius dalyvauti šioje mugėje, drauge, apsijungus po Rūmų vėliava prisistatyti, parodyti savo veiklą, narių išaugintą produkciją.“

Daug dėmesio šventėje bus skiriama jaunimui – žemdirbiškų specialybių studentams ir moksleiviams, jauniesiems ūkininkams. Mugėje žada aktyviai dalyvauti jaunųjų ūkininkų rateliai – jaunimas džiaugsis savo išaugintu derliumi, susipažins su vyresniais mugėje dalyvaujančiais ūkininkais ir amatininkais, parodys, jog nėra abejingi Lietuvos kaimo ateičiai.

Praėjusioje Derliaus šventėje daug dėmesio sulaukė ir kauniečiams bei miesto svečiams dieną praskaidrino studentų ir moksleivių iš rudens gėrybių pinti kilimai. Ši tradicija bus tęsiama ir šiemet – kilimų pynimo konkurse kviečiami dalyvauti aukštųjų ir profesinių mokyklų, rengiančių žemdirbiškas specialybes, studentai. Jaunimo įsitraukimas ypač svarbus – studentai ir moksleiviai visada įneša naujų idėjų ir spalvų, o tokios šventės – puiki proga jiems įsilieti į žemdirbišką visuomenę.

Žemės ūkio rūmų nuotr.

Žemės ūkio rūmų nuotr.

Išskirtinė šventės dalis – Lietuvos rajonų „kiemeliai“, kuriuose savivaldybės iš visų Lietuvos regionų pristatys savo rajonus, įkurdins prekybininkus, amatininkus, šokių ar muzikos kapelas, jaunimą. Vienoje vietoje bus galima išvysti visą Lietuvos kaimiškų vietovių įvairovę. Šventėje dalyvaus daugiau nei 20 savivaldybių iš visų Lietuvos regionų. Rajonai ne tik prisistatys savo kiemeliuose, bet ir linksmins visus šventės dalyvius bei svečius. Didžiojoje scenoje koncertuos rajonų muzikiniai kolektyvai – dainų ir šokių ansambliai, vaikų kolektyvai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė