Geologijos tarnybos direktorius J.Mockevičius: Nesu nei herojus, nei auka (6)

Piketas | S.Martyniuk nuotr.

Piketas | S.Martyniuk nuotr.

Aktyvūs piliečiai liepos 24 d. surengė piketą prie Aplinkos ministerijos. Šįkart buvo protestuojama prieš aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį, kuris nenori ir nežada išgirsti 275 Žemaitijos bendruomenių kategoriškos nuomonės neleisti sprogdinti Lietuvos žemės gelmių ir teršti cheminėmis medžiagomis požeminį vandenį.

Šiuo piliečių susibūrimu buvo išreikšta ir pagarba Lietuvos Geologijos tarnybos vadovui Juozui Mockevičiui, kuris praėjusį penktadienį per Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso komisijos posėdį priėmė garbingą sprendimą. Situacijoje, kai jo ir aplinkos ministro, kuriam ir pavaldi Geologijos tarnyba, nuomonės išsiskyrė, J.Mockevičius nematė kitos išeities, kaip tik išsakyti savo poziciją – bendruomenės priešinasi skalūnų dujų gavybai ir priešinsis ateityje – ir pasitraukti.

Kaip yra sakęs pats J.Mockevičius: „Ne visais atvejais savo poziciją gali išreikšti žodžiais. Liepos 19 d. pirma pateikiau prašymą atsistatydinti, vėliau Angliavandenilių komisijos posėdyje išsakiau savo poziciją – nepritarti konkurso nugalėtojo paskelbimui dėl kelių priežasčių. Pirma – pats investuotojas prašo atidėti sprendimą. Antra – tam priešinasi bendruomenės. Ir supraskite: jei mano požiūris trukdo valdžiai priimti tam tikrus sprendimus, tai aš esu ne politikas, valdininkas, aš privalau tokioje situacijoje pasitraukti.“

Geologijos tarnybos direktorius J.Mockevičius buvo informuotas, kad toks piketas rengiamas ir kad vienas iš jo tikslų – pareikalauti aplinkos ministrą V.Mazuronį nepasirašyti jo atsistatydinimo prašymo.

Piketuotojai sulaukė grįžtančio iš Vyriausybės posėdžio ministro V.Mazuronio ir jo paklausė, kaip jis vertina ilgamečio Geologijos tarnybos direktoriaus pasitraukimą iš užimamų pareigų. „Gavau tokį gerbiamo J.Mockevičiaus prašymą. Neturiu jokių priežasčių jo nepasirašyti“, – atsakė ministras. „Ar Lietuvoje tiek daug aukšto lygio specialistų, kad galima lengva ranka tenkinti tokį prašymą?“ – ministro teiravosi piliečiai. Aplinkos ministras manymu, Lietuvoje tokių specialistų pakanka. Tačiau aktyviems piliečiams atrodo, kad mūsų šalyje tikrai nedaug specialistų, kurie nors ir būdami pavaldūs politikams, turi kitokią ir dar argumentuotą nuomonę.

Paprašytas telefonu pakomentuoti susiklosčiusią situaciją, Geologijos tarnybos vadovas J.Mockevičius sakė: „Aš nesu nei herojus, nei auka, kaip rašo kai kurie žurnalistai. Mano sprendimas apgalvotas. Malonu, kad visuomenės atstovai vertina mano pastangas bendrauti su bendruomenėmis ir girdėti jų nuomonę. Tikiuosi, supras, kodėl nutariau atsistatydinti. Yra susitikimų su Žemaitijos regionais planas. Jie, tikiuosi, bus tęsiami ir toliau. Jei mane kvies ministerija ar bendruomenės, gal ir dalyvausiu. Norėčiau likti šioje sistemoje ir dirbti toliau. Kokia tai gali būti pozicija, dar nežinau. Atsarginių variantų neparuošiau.“

Piketuotojai paliko ministrui Kvėdarnos konferencijos ir piketo rezoliucijas. Vienas iš piketuotojų laikomas plakatas skelbė: „Mes nesitrauksime“. Nesitrauksime tol, kol Žemaitijos bendruomenių balsą pagaliau išgirs politikai, kuriuos tie žmonės išrinko ir kurių interesams jie ir privalo atstovauti.

Piketas | S.Martyniuk nuotr.

Piketas | S.Martyniuk nuotr.

* * *
2013-07-24, Vilnius

Piketo „Ne tas atsistatydino“ rezoliucija

Atsižvelgdami į š.m. liepos 17 d. Kvėdarnos konferencijos deklaracijoje pateiktas išvadas, į liepos 19 d. balsavimo rezultatus dėl Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso nugalėtojo paskelbimo atidėjimo, į Geologijos tarybos direktoriaus J.Mockevičiaus atsistatydinimo faktą, piketo „Ne tas atsistatydino“ dalyviai savo ir Žemaitijos antiskalūninių bendruomenių vardu REIKALAUJA sustabdyti, mūsų manymu, politinį susidorojimą su Geologijos tarnybos direktoriumi J.Mockevičiumi dėl nuomonių skirtumo skalūninių dujų klausimu ir NETENKINTI jo atsistatydinimo pareiškimo.

Žygaičių bendruomenė, pirmininkas – Jonas Nairanauskas
Kesčių bendruomenė „Elbenta“, pirmininkė – Laimutė Sugintienė
Gedminų bendruomenė, pirmininkas – Vytautas Švanys, naftos ir dujų gavybos inžinierius-geologas
Santakos kaimo bendruomenė, pirmininkė – Raimonda Sutkaitienė

Šios rezoliucijos tekstas buvo užregistruotas Aplinkos ministerijoje –lauksime ministro Valentino Mazuronio atsakymo.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė