Krepšinio veteranai pelno medalius (0)

veteranu-krepsinio-cempionatas-salonikuose-2013Karščių alinamame Graikijos kurorte Salonikuose baigėsi devynias dienas vykęs 12-asis pasaulio senjorų krepšinio čempionatas, kuriame dalyvavo apie 3000 krepšinio veteranų iš 32 šalių. Keli šimtai komandų varžėsi nuo 30 iki 75 metų amžiaus sudarytose grupėse. Net 500 surengtų rungtynių teisėjavo apie 100 teisėjų iš įvairių šalių. Žaidynės vyko garsių Salonikų klubų PAOK ir ARIS bei graikų krepšinio legendos Niko Galio, savo apsilankymu pagerbusio čempionatą, vardo arenose.

Lietuvių delegaciją sudarė apie 100 krepšininkų, o jie jau šalių pristatymo ceremonijoje buvo įvardinti kaip atraktyviausi. Iš čempionato  lietuviai parsivežė tris medalius. Geriausiai sekėsi moterų nuo 40 metų Vilniaus komandai „Svajos“ . Jos finale vos vienu tašku palaužė Ukrainos bendraamžes ir iškovojo auksą.

Antroji vieta ir sidabro medalis atiteko 45-rių ir daugiau metų grupėje kovojusiai Kauno komandai „Patvanka“, kuri finale 81:70 nusileido Italijai. Vilniaus „Statyba-senjorai“ (virš 60 metų kategorija) 15-kos krepšininkų komanda iškovojo bronzą, pusfinalio rungtynėse nusileidusi galingai, iš buvusių CASK žaidėjų sudarytai ekipai. Bet vilniečiai, tarp kurių kovėsi tokie praeityje žinomi klubo krepšininkai kaip Edmundas Narmontas, Valerijus Bazilevskis, dėl trečios vietos šešiolikos taškų skirtumu įveikė čekus. Tarp 14 šios amžiaus kategorijos komandų čempionato šeimininkai graikai liko aštunti. Kaip po rungtynių sakė veteranų rinktinės kapitonas E.Narmontas, jeigu į Salonikus būtų atvykę ir kiti buvę žinomi „Statybos“ krepšininkai, komanda būtų kovojusi ir dėl aukso, kuris atiteko maskviečiams, sutriuškinusiems brazilus.

Kitos iš Lietuvos atvykusios vyrų ir moterų krepšinio rinktinės savo amžiaus grupėse nepasižymėjo: „50-ties sulaukę „Perlo“ sportininkai liko septyniolikti, o Kauno „Omegos“ bendraamžiai – aštuoniolikti.

Čempionato uždaryme dalyvavęs FIMBA organizacinio komiteto narys, praeityje garsus „Žalgirio“ krepšininkas Anatolijus Čiupkovas pranešė, kad kitas pasaulio čempionatas įvyks 2015 m. Orlande (JAV), šalia žinomo Disnėjaus pramogų parko, o Europos – kitąmet Čekijos mieste Ostravoje. O krepšinio ir kitų sporto šakų veteranams šią vasarą atopūčio nėra: po savaitės jie vyks į rugpjūčio pradžioje prasidedančias pasaulio senjorų žaidynes (World Masters Games Torino 2013), kurios rengiamos nuo 1985 m.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė