Kauno rotušėje pagerbti Tarptautinių karinių parašiutininkų varžybų dalyviai (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto rotušėje antradienį vyko iškilmingas priėmimas, kurio metu vicemeras Vytautas Vasilenko pasveikino pirmą kartą Lietuvoje organizuojamų Tarptautinių karinių parašiutininkų mokyklų varžybų „Challenge Inter-Ecoles de Parachutisme“ vadovus.
Tarptautinės karinių parašiutininkų mokyklų varžybos įvairiose Europos šalyse vyksta nuo 1980 m. Jose varžomasi šaudymo, orientavimosi, plaukimo su karine uniforma, desantinių ir tikslaus nusileidimo šuolių rungtyse. Kiekvienais metais varžybas organizuoja vis kita šalis, todėl Lietuvai ir jos kariuomenei yra didžiulė garbė priimti svečius iš septynių skirtingų Europos Sąjungos valstybių.
Apie 60 karių iš Belgijos, Estijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Prancūzijos ir Vokietijos varžosi ne tik Kaune, bet ir kitose Lietuvos vietose – Trakuose, Kazlų Rudoje, Šeduvoje ir Prienų rajone.

„Tikslumas – vienas svarbiausių ir dažnai lemiamų veiksnių šaudymo, orientavimosi ir ypatingai nusileidimo šuolių rungtyse. Todėl visiems varžybų dalyviams linkiu sėkmės, ištvermės ir tikslumo. Tikiuosi, jog Jūsų vizitas Kaune – tai ne tik konkurencija, varžybos, tačiau ir galimybė pasisemti žinių vykstančiuose diskusijose bei geriau pažinti Kauną“, – kalbėjo vicemeras V. Vasilenko.

Lietuvos kariai sėkmingai dalyvauja CIEP varžybose nuo 2006 m. Trejus metus iš eilės Lietuvos kariai užėmė prizines vietas ir nugalėjo desantinių šuolių rungtyje, aplenkę prancūzų, vokiečių, belgų ir kitų šalių karius. 2012 m. Lietuvos kariuomenės mokyklos Parašiutinio rengimo centro paruošta karių komanda iš Prancūzijos parvežė 1 aukso (šaudymo rungtyje) ir 5 komandinius bronzos medalius.

Kartu su varžybomis vykta ir dalyvaujančių mokyklų vadovų simpoziumas, kuriame šalių atstovai dalinasi parašiutinio rengimo patirtimi, pristatomos parašiutinio rengimo naujovės, technika.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė