Jaunimas folkloro stovykloje buvo supažindintas su Dieveniškių krašto tradicijomis (1)

Vaikų folkloro stovykla DieveniškėseDieveniškių istorinio regioninio parko direkcija jau antrus metus iš eilės rengia „Vaikų ir jaunimo folkloro stovyklą“, iš dalies finansuojamą LR Kultūros rėmimo fondo. Liepos 1-5 dienomis vykusioje stovykloje vaikai mokėsi lietuviškų kalendorinių švenčių papročių, įvairiausių žaidimų, patarlių, dainų. Jaunieji stovyklautojai buvo supažindinti su Dieveniškių krašto tradicijomis.

Kaip ir praeitais metais stovykloje buvo siekiama gilinti Šalčininkų rajono vaikų ir jaunimo žinias apie savo krašto tradicijas, papročius, folklorą, amatus, kultūros paveldą.

Stovykloje dalyvavo 30 vaikų iš įvairių Šalčininkų rajono vietų: Dieveniškių, Čiužiakampio, Poškonių, Rimašių, Padvarių, Kalvių, Bėčionių, Stalgonių, Pupiškių ir Šalčininkų.

Pirmoji stovyklos diena prasidėjo įprastine veikla – dalyvių registracija, saugaus elgesio instruktažu, dalyvių prisistatymu, susipažinimo žaidimais, rateliais.

Atvykusieji visą savaitę nuo 10 iki 17 valandos intensyviai mokėsi lietuvių liaudies dainų, šokių, ratelių, žaidimų, klausėsi paskaitų apie lietuvių liaudies kalendorines šventes, gamino Užgavėnių kaukes, liejo ir suko natūralaus bičių vaško žvakes, rinko įvairius žolynus.

Visa tai ką išmoko, padarė kartu su užsiėmimų vadovėmis Vita Gvazdaitiene ir Dieveniškių istorinio regioninio parko vyr. specialiste Juste Šalengiene  – parodė baigiamajame koncerte. Į uždarymo šventę atvykę tėveliai, vietos bendruomenės nariai, kiti svečiai išvydo 40 min. trukmės nuotaikingą lietuvių liaudies kalendorinių švenčių motyvais pastatytą muzikinį spektakliuką „Juzė dykaduonis“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė