Pateikti prašymą patvirtinti kvietimą galėsime elektroniniu būdu (2)

pasas2011 m. rugpjūčio 5 d. Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pasirašė trišalę projekto Nr. VP2-3.1-IVPK-01-V-02-020 „Lietuvos Respublikos piliečių ir užsieniečių asmens dokumentų išdavimo ir kitų elektroninių paslaugų kūrimas“ finansavimo ir administravimo sutartį su Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra. Projektas įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ lėšomis.

Projekto tikslas – sukurti sąlygas teikti Lietuvos Respublikos piliečiams ir užsieniečiams elektronines asmens dokumentų išdavimo, konsultavimo ir kitas interaktyvias paslaugas.

Vienas svarbiausių pokyčių – galimybė elektroniniu būdu pateikti prašymą patvirtinti kvietimą užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką. Šiuo metu asmuo, norėdamas pateikti prašymą patvirtinti kvietimą, turi asmeniškai atvykti į migracijos padalinį. Per metus teritorinių policijos įstaigų migracijos padaliniai patvirtina daugiau nei 100 tūkst. fizinių ir juridinių asmenų kvietimų. Įdiegus naują elektroninę paslaugą, asmenys galės pateikti prašymą ir papildomus dokumentus internetu, peržiūrėti kvietimo informaciją, elektroniniu paštu ar trumpąją SMS žinute gauti informaciją apie kvietimo patvirtinimą.

Kita piliečiams ir užsieniečiams aktuali paslauga – galimybė elektroniniu būdu pranešti apie prarastą asmens ar kitą dokumentą. Šiuo metu asmenys apie pavogtą, pamestą ar kitaip prarastą dokumentą turi raštu informuoti migracijos padalinių arba konsulinių įstaigų, ne darbo metu – teritorinių policijos įstaigų darbuotojus. Perkėlus šią paslaugą į elektroninę erdvę, asmenys bet kuriuo paros laiku galės pranešti apie prarastą dokumentą, nereikės asmeniškai vykti į minėtas institucijas, todėl sumažės tikimybė, kad prarastu dokumentu bus neteisėtai pasinaudota.

Projektas leis į elektroninę erdvę perkelti ir kitas administracines paslaugas. Mūsų šalies piliečiai ir užsieniečiai bus informuojami apie Lietuvoje išduodamus asmens dokumentus, jų galiojimo laiko pabaigą, pateikus prašymą išduoti naują asmens dokumentą, bus paprasta sužinoti, ar dokumentas jau pagamintas.

Diegiama naujovė – elektroninio konsultavimo paslauga. Šiuo metu asmenys, norintys gauti informacijos apie Migracijos departamento ar migracijos padalinių teikiamas paslaugas, gali kreiptis telefonu, elektroniniu paštu, raštu arba užduoti klausimą atvykę į Migracijos departamento priimamąjį ar migracijos padalinį. Siekiant didinti asmenų informavimo galimybes, Migracijos departamento interneto puslapyje bus įdiegtas elektroninis konsultantas, kuris 24 val. per parą lietuvių, anglų ir rusų kalbomis konsultuos piliečius ir užsieniečius Lietuvos Respublikos pilietybės, dokumentų išdavimo, užsieniečių teisinės padėties ir kitais klausimais.

Sukūrus sąlygas teikti minėtas elektronines paslaugas Lietuvos Respublikos piliečiams ir užsieniečiams, bus sutaupoma asmenų, kuriems teikiama informacija apie išduodamus dokumentus ar kvietimus, laiko ir išlaidų. Įdiegus elektroninę Lietuvos Respublikos piliečių ir užsieniečių konsultavimo paslaugą, vartotojai, pateikę užklausas, atsakymus į jiems rūpimus klausimus gaus greičiau. Įgyvendinus projektą, pagerės asmenų aptarnavimas, paslaugos bus kokybiškesnės, sumažės piliečių administracinė našta.

Numatoma, kad projektas bus įgyvendintas iki 2014 m. vasario 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė