Penktadienio naktį Kauno padangėje pasirodė parskrendanti „Lituanica“ (nuotraukos) (0)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Penktadienio naktį Kauno padangę papuošė parskrendnti „Lituanica“. Aitvaru į dangų buvo iškeltas milžiniškas ekranas kuriame buvo demonstruojamas originalus Lituanicos skrydžio momentas.

Projekto koordinatorius Marius Abramavičius Neboisia pasakoja, kad  toks įvykis yra unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei pasaulyje.

„Ši unikali technologija projektuojant į didesnį nei 200 kvadratinių metrų ekraną foto ir video medžiagą Lietuvoje įgyvendinta pirmą kartą. Galima teigti, kad Kaunas, aviacijos šventės skirtos atminti S. Dariaus ir S. Girėno srydį proga sulaukė premjeros“, – džiaugiasi Užupio meno inkubatoriaus tarptautinių projektų kuratorius M. Abramavičius.

Skrendanti „Lituanica“ pranešė apie liepos 20 dieną S. Dariaus ir S. Grirėno aerodrome vyksiančią aviacijos šventę skirtą transatlantinių lakūnų atminimui. Šventė vyks būtent toje aerodromo dalyje kur tauta ir laukė sugrįžtančių Stepono Dariaus ir Stasio Girėno.

M. Abramavičius pasakoja, kad  įvairių formų aitvarais jau 5 metai yra keliamos vis didesnių mastelių vėliavos. Viskas prasidėjo 2008 metais palaikant Gruziją karo akivaizdoje, kuomet buvo iškelta 12 kvadratinių metrų Gruzijos vėliavos. Unikalios aitvarų konstrukcijos bei šimtų kvadratinių metrų ploto vėliavų skraidinimo būdai ilgai eksperimentuojant atrasti kauniečio, aitvarų specialisto Tado Surkaus.

Šiais metais Kūrybinių erdvių tinklo UCH ( Užupis, Christianija, Hirvitalo) ir Nordic kultūros fondo dėka stulbinančius reginius danguje jau stebėjo Europos šalių gyventojai. Aitvarai ir vėliavos  buvo pakeltos Berlyne, keliuose Švedijos miestuose, Norvegijos kalnuose, prie fiordų ir Atlanto vandenyno,  Suomijos sostinėje Helsinkyje bei Tamperėje, Latvijos sostinėje Rygoje, tačiau penktadienio naktį Kaune, milžiniškas ekranas į dangų buvo pakeltas pirmą kartą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė