Lietuvos žemės nepardavimo užsieniečiams referendumo rengėjai šaukia Tautą susitelkti (video) (67)

Neleisk ištirpti Lietuvai! | Alkas.lt piešinys

Neleisk ištirpti Lietuvai! | Alkas.lt piešinys

Liepos 22 ir 24 dienomis referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatyvinė grupė kviečia visus tautiečius burtis: liepos 22 d. 18 val. rengiamas referendumo savanorių susitikimas Klaipėdoje, S.Dacho namuose (Jūros 7), o liepos 24 d. 19 val. vyks Vilniaus referendumo grupės susirinkimas Vingio parko estradoje.

A.Šliužas: Okupuotą teritoriją visada turėjome moralinę teisę atsiimti, o parduotos nesusigrąžinsime niekada

„Žemės pardavimas ar kitoks perdavimas užsienio šalių piliečiams ar įmonėms, išskyrus nuomą, pažeidžia valstybės teritorijos vientisumą ir gali būti vertinamas tik kaip Tėvynės išsižadėjimas ir net išdavimas”, – rašoma referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatorių kreipimesi į Lietuvos žmones. Būsimu referendumu siekiama išsiaiškinti, ar Lietuvos piliečiai nori, kad jų žemė atitektų svetimšaliams.

„Tik tuo referendumu išreikšta nuomonė galės tapti įstatymu. Visus Lietuvos piliečius telkiame šiam svarbiausiam sprendimui”, – sako iniciatyvinės grupės koordinatorius, ūkininkas ir žurnalistas Pranciškus Šliužas.

Referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams rengėjai primena, kad Lietuvos žemė – tautos gyvenimo vieta ir valstybės teritorija nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos valstybei ar jos piliečiams. „Dabar veikiančios Konstitucijos pataisos ir tarptautiniai įsipareigojimai dėl žemės pardavimo yra abejotini, nes tam nebuvo tautos valios“, –  teigia iniciatyvinė grupė, susibūrusi ginti Lietuvos žemę nuo pardavimo užsieniečiams.

Būsimajame referendume ketinama iškelti šiuos klausimus:

  1. Dėl parašų reikalingų referendumui surengti skaičiaus sumažinimas iki realios įmanomos surinkti ribos.
  2. Dėl Lietuvos žemės nepardavimo užsieniečiams.
  3. Dėl teisės Tautai pačiai spręsti ką daryti su savo šalies gamtos turtais, ištekliais, gelmėmis, vandenimis ir oro erdve.

„Buvimas Europos Sąjungoje nepalieka mūsų valstybei jokio savarankiškumo ir gresia visiškas Lietuvos išnykimas, nes jau po metų bus įteisinami žemės, miškų, vandenų pardavimo svetimšaliams sandoriai. Todėl privalome imtis neatidėliotinų veiksmų, iš kurių svarbiausias – visuotinas referendumas“, – sako iniciatyvinės grupės koordinatorius Pranciškus Alfredas Šliužas.

Jis perspėja, kad žemės nuosavybės praradimas pakirs bet kokias galimybes gyvuoti savarankiškai valstybei, nes, pasak jo, okupuotą teritoriją mes visada turėjome moralinę teisę atsiimti, o parduotos nesusigrąžinsime niekada.

„Prisiminkite anuo metu rusų parduotą Aliaską ir suprasite, kad tas turtingas kraštas jau visiems amžiams JAV. Šiuo metu labai sparčiai mažėja kaimynų latvių tvarkomos žemės plotai, nes pardavimai svetimšaliams ten jau įteisinami. Juk neišvežė niekas lietuviškos žemės iš Gardino, Tilžės, Karaliaučiaus, tačiau mes ten laisvai kojos neįkeliame. Jei mažėja teritorija, neturėsime galimybių pasigaminti maisto, naudotis vandenimis, netgi protėvių išsaugoti miškai bus mums neprieinami. Nė viename iki šiol išlikusiame Lietuvos valstybės istorijos dokumente niekada nebuvo leidžiama parduoti žemės svetimšaliams. Tikriausiai kiekviena mūsų krašto vieta aplaistyta praeities kartų kovotojų krauju, tad ar turime teisę spjauti į visa tai?!“, – klausia A.Šliužas.

Referendumo sumanytojai pabrėžia, kad yra būtina  sužinoti visų Lietuvos piliečių nuomonę šiais svarbiais visai Tautai klausimais, nes tik tuomet bus  galima priimti tinkamus sprendimus.

„Visi tarptautiniai įsipareigojimai turi būti suderinti su Tautos valia, kurią reiškia ji pati, o ne partinių grupių atrinkti asmenys“, – teigia referendumo rengėjai ir kviečia visus skirtingų pažiūrų bei įsitikinimų asmenims telktis ir jungtis į bendrą Lietuvos žmonių būrį, kuris bandys surinkti reikiamą parašų skaičių ir pareikalaus valdžių vykdyti nurodytą Tautos valią.

Kvietimas, atvykti į žemės gynėjų suvažiavimą:

httpv://youtu.be/vzekp0nimr8

Gytis Paškevičius „Mano Kraštas“ (Nuotraukos iš albumo „Neregėta Lietuva“. Žodžių autorė: Erika Drungytė):

httpv://youtu.be/MnleclPfnqQ

Pasiteiravimui ir registravimuisi referendumo savanoriais:
http://www.referendumailietuvos.info
Šliužas Pranciškus 869802118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt Kaišiadorys
Stasiūnaitė Elona 864669511 eloniux@gmail.com Panevėžys
Kaulinis Romas 868527278 romaskaulinis@gmail.com Kaunas
Streckis Vilius 867838892 vilius@rmsc.lt Vilnius

A.Patackas: Ar ir toliau „savanoriškai“ atsisakinėsime savo protėvių žemės?

Algirdas Patackas

Algirdas Patackas

Seimo Narys Algirdas Patackas: „Mūsų santykis su žeme yra ypatingas, ne visai toks kaip daugumos kitų tautų, nes mes esame labai sėsli tauta, galbūt pati sėsliausia Europoje, gyvename ten, kur gimėme – panašiai pasakyti galėtų nebent kokie nors baskai. Vadinamųjų didžiųjų nacijų, kaip ir klajoklių tautų, santykis su žeme yra visai kitoks. Jų etninė sudėtis yra neaiški, ją atstoja „nacijos“ terminas, o teritorijos įgytos per karus ar kitais būdais. Mūsų ypatingą santykį su žeme rodo pati lietuvių kalba. Pavyzdžiui, dabar mes sakome „žmogus“, o senovėje buvo sakoma „žmuo“, o šitas žodis, kaip ir žodžiai „žemė“ ir „augmuo“, yra iš to paties semantinio krūmo. Vadinasi, žemė, augmenija ir žmogus mūsų tautoje suvokiama kaip vientisa ir nedaloma esamybė. Gyvenamoji baltų teritorija kadaise buvo nepalyginti didesnė. Dabar mes turime vos 1/7 kadaise turėtos teritorijos: mūsų protėvių baltų „didžiojo ovalo“ ilgasis skersmuo buvo 2000 kilometrų, o trumpasis – apie 900 kilometrų, nuo Elbės vakaruose iki Volgos ir Okos santakos rytuose. O dabar kartu su latviais mums liko tik septintadalis tos teritorijos. Šitą gyvenamą erdvę mes praradome dažniausiai ne per karus, o patys, atidavėme beveik „savanoriškai“, kaip rodo Liublino unijos istorinis pavyzdys. Netgi įgytas valstybingumas, atkurta valstybė nesugeba sustabdyti tolesnio praradimo. Jeigu svetimšaliams parduodame žemę, tai iš esmės jos netenkame – nors juridiškai ji vis dar priklauso Lietuvai. Juk privati nuosavybė yra neliečiama, vadinasi, Lietuvos tose parduodamose žemėse jau nebus. Pavyzdžiui, ispanai de facto prarado visą Maljorkos salą, kuri praktiškai tapo privačia vokiečių nuosavybe. Tas pats gresia ir mums. Tokius dalykus gali sustabdyti arba Seimas, arba tauta. Seimas bandys tai daryti, nors jokių garantijų, žinoma, čia nėra. O jeigu tai nepavyks, tuomet belieka tauta, o tai reiškia – referendumas“.

A.Juozaitis, R.Ozolas ir kt.: Lietuvos žemės pardavimas gali būti vertinamas tik kaip Tėvynės išsižadėjimas ir net išdavimas

Šių metų birželio 20 d. grupė Lietuvos žinomų žmonių dėl Lietuvos žemės nepardavimo užsieniečiams išplatino šį kreipimąsi:

„Lietuvos žemė – tautos gyvenimo vieta ir valstybės teritorija – nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos valstybei ar jos piliečiams. Tokia yra amžiais susiklosčiusi ir krauju patvirtinta tiesa, nes lietuviai ilgiausiai Europoje išsaugojo žemės, o ne ideologijos valstybę. Žemė – tai mūsų šventas raštas. Todėl mes, čia pasirašiusieji, teigiame, kad žemės pardavimas ar kitoks perdavimas užsienio šalių piliečiams bei įmonėms, išskyrus nuomą, pažeidžia valstybės teritorijos vientisumą ir gali būti vertinamas tik kaip Tėvynės išsižadėjimas ir net išdavimas.

Dabar veikiančios Konstitucijos pataisos bei tarptautiniai įsipareigojimai dėl žemės pardavimo abejotini, nes tam nebuvo tautos valios. Todėl skelbiame aktualiausią šio laiko klausimą – ar Lietuvos piliečiai nori, kad jų žemė atitektų svetimšaliams?! Tik doro referendumo būdu išreikšta nuomonė galės tapti įstatymu. Visus Lietuvos piliečius telkiame šiam svarbiausiam sprendimui“.

2013 birželio 20 d.

Arvydas Juozaitis, Romualdas Ozolas, Jonas Vaitkus, Filomena Taunytė, Pranas Aleknavičius, Algirdas Patackas, Bronislovas Genzelis, Aloyzas Stasiulevičius, Žydrūnas Savickas, Pranciškus Alfredas Šliužas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė