Vydūno draugija kviečia paminklą Vydūnui statyti visiems kartu (2)

Vyduno paminlo statymo plakatasLikus nepilniems penkeriems metams iki žymaus Kūrėjo Vilhelmo Storosto (1868- 1953), gimimo 150-mečio (2018 m. kovo 22 d.), Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos skyrius pasiūlė statyti Vydūnui paminklą Klaipėdoje, numatomoje rekonstruoti Atgimimo aikštėje.

Iškilus kūrėjas ir mąstytojas Vydūnas, viena iš pačių ryškiausių Tautai ir Valstybei nusipelnusių asmenybių, yra vertas ne mažesnio pagerbimo kaip M.Mažvydas, K.Donelaitis, A.Baranauskas, M.K.Čiurlionis, J.Basanavičius, Maironis, I.Simonaitytė ar kitas panašaus masto Kūrėjas.

Geriausiai pagerbsime, įsiklausydami į jo raginimą  siekti tauresnio žmoniškumo, ir visu savo veikimu tą siekimą išreikšdami. Tačiau reikalingas ir tą Pagarbą vaizdžiai išreiškiantis, atminimą sureikšminantis ir įamžinantis materialus paminklas.

Tuo paminklu yra pats laikas rimtai susirūpinti, nes beliko nepilni penkeri metai iki šio Kūrėjo  gimimo 150-mečio. Klaipėda Vydūno paminklui yra  viena iš tinkamiausių vietų, nes šis miestas šiandien ryškiausiai įprasmina istorinę Mažosios Lietuvos atmintį bei stengiasi ją sieti su dabartimi.

XX amžiaus miesto Kultūros raidoje įspausti labai ryškūs didžiojo Mažosios Lietuvos Sūnaus veikimo pėdsakai, atrodo, ir šiandien tebeaidi jo žingsniai, po jo vardo vėliava vyksta svarbūs Kultūros renginiai, tokie kaip Dainų Šventės, parodos, konferencijos, iškilmingai minimos jo sukaktys, jo kūrybinis palikimas įeina į  Universiteto studijų programas.

Paminklą reikėtų statyti kaip dėkingumo už tai, ką gavome – už paliktąją Išmintį ir tauraus Gyvenimo pavyzdį –  ženklą. Ar pastatytu paminklu tasai dėkingumas ir nuoširdi Pagarba bus tikrai išreikšta, priklausys nuo to, kaip bus įgyvendinta pati idėja. O tą kaip palikime tiems, kam bus patikėta  šios garbingos misijos imtis, kurie įsipareigos tą misiją atlikti kaip šventą. Viskas priklausys nuo to, kaip skaidriai vyks paminklui sukurti konkursas, kokias galimybes turėsime aptarti ir vertinti pateiktus projektus.

Tačiau labiausiai tas dėkingumas bus matyti iš to, kaip Lietuvos Žmonės parems šią paminklo statymo akciją, kaip kiekvienas  stengsimės prie jos prisidėti. Reali galimybė kiekvienam norinčiam į šią akciją įsijungti jau yra.

Dar 2012 m. pabaigoje Klaipėdoje įkurta Paminklo Vydūnui įstatymo komisija (pirmininkas – Rimantas Cibauskas) bei Viešoji įstaiga „Mažosios Lietuvos kultūra“ ( registracijos nr. 301914556, direktoriaus mob. tel.: +370 657 78686), kuri atidarė tikslinę sąskaitą kaupti lėšoms būsimai Vydūno  skulptūrinei kompozicijai projektuoti ir įgyvendinti.

Jos numeris:  LT15 7300 0101 3364 9490  Swedbanke. Banko kodas 73000. Į ją jau plaukia aukotojų pinigai.

Vydūno draugija kviečia paminklą Vydūnui statyti visiems kartu. Panašiai savo Tautos paveldui neabejingų Lietuvių sukauptomis lėšomis buvo statomi paminklai Didžiajam kunigaikščiui Gediminui,  Karaliui Mindaugui , Tautos himno autoriui Vincui Kudirkai ir kitiems Tautai didžiai nusipelniusiems Žmonėms.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė