Kas formuoja lietuviško kino politiką? (0)

kinasKultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su kino bendruomenės nariais, kurie išsakė nuogąstavimus, kad Lietuvoje nacionalinio kino politiką formuoja Kino centras, kuriam Kino įstatymo skirta administracinė funkcija kuruoti kino finansavimo klausimus. Ministras kalbėdamas su kino kūrėjais, patikino, kad nacionalinio kino politiką formuoja Kultūros ministerija ir pakvietė kino kūrėjus susiburti į visuomeninę Kino tarybą.

„Suprantu kino bendruomenės nuogąstavimus ir šiandien sutarėme glaudžiau bendradarbiauti ir kartu kurti nacionalinio kino politikos strategiją, kurioje atsispindėtų tiek naujo kino gamybos finansavimo gairės, tiek kino sklaidos galimybės“, – sako ministras.

Pasak ministro, šiandien ypatingai svarbu susitarti su kino bendruomene dėl ateities darbų, nes valstybės biudžete kinui skiriama apie 8 mln. litų. „Turėdami nepakankamą kiekį lėšų kino gamybai, turime visi susitarti, kam skiriame prioritetus“, -sako Š. Birutis.

Ministras su kino bendruomenės atstovais taip pat kalbėjosi apie sąlygų sudarymą debiutuojantiems kūrėjams taip pat darbų tęstinumo užtikrinimą nusipelniusiems režisieriams, jų dalyvavimo festivaliuose reikšmę ir tinkamo finansavimo užtikrinimą.

Susitikime dalyvavo režisieriai: Šarūnas Bartas, Audrius Stonys, Arūnas Matelis, Krisitijonas Vildžiūnas, prodiuserė Uljana Kim, kino kritikai Rūta Oginskaitė ir Linas Vildžiūnas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė