Europa gins autorius ir sieks apsaugoti mažų valstybių kūrinius globalioje rinkoje (0)

natosLiepos 17 d. Lietuvos Respublikos Kultūros ministras Šarūnas Birutis susitiko su Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komiteto (JURI) atstovais, su kuriais aptarė svarbiausius Lietuvos pirmininkavimo darbus autorių ir gretutinių teisių administravimo bei muzikos kūrinių internete naudojimo vidaus rinkoje licencijavimo srityje.

Ministras pabrėžė, kad vienas iš svarbiausių uždavinių susitarti su EP dėl kolektyvinio administravimo asociacijų bendrųjų valdymo, skaidrumo ir atskaitomybės standartų bei nustatyti bendruosius standartus daugiateritoriam licencijavimui naudoti muzikos kūrinius internete.

„Šiandien mums svarbu ne tik užtikrinti autorių teises, bet ir pasirūpinti, kad populiarus kūrinių repertuaras nenustelbtų mažų ES valstybių nacionalinio repertuaro sklaidos“, – sakė ministras. Pasak jo, kultūrinės ir muzikos įvairovės užtikrinimas ES yra vienas svarbiausių prioritetų.

Š.m. liepos 4 d., Lietuvai suteiktas ES Tarybos mandatas pradėti derybas su EP dėl Pasiūlymo direktyvai dėl kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo ir daugiateritorių licencijų naudoti muzikinius kūrinius internete teikimo vidaus rinkoje. EP jau yra pateikęs iki 200 pasiūlymų preambulės tekstui ir 540 pasiūlymų direktyvos atskiriems straipsniams. Pasak ministro, į daugelį EP narių pasiūlymų atsižvelgta ir jie jau įtraukti į paskutiniąją direktyvos pasiūlymo versiją, o tai leidžia tikėtis lengvesnio ir sėkmingo derybų su EP proceso.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė