Vyšnių festivalis ir „Kiemturgis“ kviečia į Žagarę (0)

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.

Nuo liepos 18 dienos keturias dienas su turtinga kultūros bei renginių programa į svečius kviečia Žagarės Vyšnių festivalis. Nepaprastą vasaros nuotaiką ir skonį po renginio dar ilgai išsaugos namuose ir su širdies šiluma pagamintų gėrybių turgelis „Kiemturgis“, kuris bus atidarytas liepos 18 dieną.

Žagarės Vyšnių festivalis kasmet tradiciškai suburia didelius ir mažus lankytojus, suteikdamas nepamirštamų akimirkų ir nuotykių. Šiemet Žagarės Vyšnių festivalis lankytojams siūlo plačią koncertinę programą, kaliausių paradą, sporto žaidimus, teatro spektaklius. Platų pramogų bei renginių pasirinkimą dabar papildė „Kiemturgis“ – turgelis, kuriame yra tik Žagarei būdingų gėrybių.

Žagarė – tai vienas iš seniausių Lietuvos pasienio miestų, kur jau nuo XV šimtmečio susitikdavo prekeiviai, siūlydami įsigyti, keisti ar tiesiog žavėtis patiekalų ir produktų įvairove ir susitikti su bendraminčiais. Vieta garsi ne tik vyšniomis – čia taip pat gamintas puikus vynas, amatininkystės ir meno dirbiniai. Turguje taip pat siūloma vietos pirkėjų pamėgtų daržovių, vaisių, uogų, kiaušinių, medaus, gėlių, taip pat pieno ir mėsos gaminių ir, žinoma, nepaprastųjų Žagarės vyšnių.

„Kiemturgis“ per Žagarės Vyšnių festivalį kviečia lankytojus paragauti nepaprastųjų vyšnių uogienės, pagamintos pagal seną vietos receptą, paskanauti ir namiškiams lauktuvių nupirkti didžiai vertinamų Žagarės sausainių, paragauti visų turgelyje siūlomų gėrybių ir vasaros kaitrą vėsinti plačia kultūros programa.

„Kiemturgis“ – tai nuostabi alternatyva jau įprastam turgui, kuriame galima įsigyti pačių įvairiausių produktų ir prekių, neretai atvežtų iš užsienio šalių. Namudininkų turgelio būtinumą nusako vis didėjantis gyventojų susidomėjimas ir sveikų, vietinės kilmės produktų paklausa, todėl Žagarės „Kiemturgis“ dirba kasdien nuo 7 val. net iki 17.00 val., kiekvienam siūlydamas namudininkų pagamintų produktų ir prekių.

Žagarės „Kiemturgis“ yra vienas iš šešių turgelių, kuriuos jungia prekės ženklas „Kiemturgis“ (LV „Mjtirgus“). Lietuvoje šį kokybės ženklą taip pat turi Šaulių rajono Kurtuvėnų turgeliai, o Latvijoje – Rundalės, Viesytės, Pliavinių srities turgeliai.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė