Lietuvos pasirodymas universiadoje – neįtikėtinas (0)

Europos čempionės irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė iškovojo aukso medalius Kazanėje (Rusija) vykstančioje 27-oje vasaros Universiadoje | feisbuko nuotr.

Europos čempionės irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė iškovojo aukso medalius Kazanėje (Rusija) vykstančioje 27-oje vasaros Universiadoje | feisbuko nuotr.

Vakar baigėsi beveik dvi savaites trukusi XXVII-oji vasaros universiada Kazanėje (Rusija). Joje Lietuvos sportininkai pasirodė puikiai ir galutinėje įskaitoje užėmė 11 vietą. Mūsų šalies atletai iškovojo 10 medalių- 6 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos.

„Lietuvos studentų pasirodymas- neįtikėtinas. Džiaugiuosi, kad iškovojome ne tik dešimt medalių, bet ir daug sportininkų pateko į stipriausiųjų aštuonetus. Mes aplenkėme didesnes ir gilesnes sporto  tradicijas turinčias šalis. Lietuvos studentų sporto asociacija kartu su švietimo ir mokslo ministerija atliko didelį darbą. Neužmirškime ir trenerių, visų šalies aukštųjų mokyklų indėlio“,– teigė Lietuvos sporto universiteto (LSU) sporto ir infrastruktūros prorektorius, nusipelnęs šalies treneris prof.dr. Aleksas Stanislovaitis.

Universiados medalių įskaitoje Lietuva aplenkė Vokietiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Braziliją, Lenkiją ir kitas šalis. LSU prorektorių nudžiugino ir universiteto sportininkų pasirodymas. Jie ne tik iškovojo visų spalvų medalius, bet ir gerino asmeninius šio sezono pasiekimus, pateko į rungčių finalus.

Universiadoje LSU studentė  irkluotoja Donata Vištartaitė kartu su Vilniaus universiteto studente Milda Valčiukaite iškovojo auksą, o bėgikės  Lina Grinčikaitė ir Eglė Balčiūnaitė sidabro ir bronzos medalius. Kazanėje Lietuvai atstovavo 17 LSU sportininkų.

„Daug bendravau su universiadoje dalyvavusiais lengvaatlečiais. Visi sutaria, kad Rusijoje vykusios studentų žaidynės – vienos geriausiai surengtų, šalis daug dėmesio ir lėšų skyrė  sporto renginiui. Šiemet lengvaatlečiai iškovojo mažiau medalių, tačiau dalis jų turėjo dalyvauti tuo metu vykusiame Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionate, tad apdovanojimų kraitis galėjo būti dar didesnis. Universiada – puiki galimybė ruoštis olimpiadai. Organizacine prasme viskas yra panašu, tik dalyvauja ne visi žinomiausi sportininkai. Universiadai valstybės skiria daug dėmesio, o mes buvome viena ryškiausių žvaigždžių. Kažkada merdėjęs studentų sportas dabar pasiekė neregėtas aukštumas“,- teigė prof.dr. A. Stanislovaitis.

Kazanėje Lietuvai atstovavo 91 studentas 12-oje sporto šakų. Prieš dvejus metus Šendžene (Kinija) vykusioje universiadoje lietuviai iškovojo net 13 medalių ir pasiekė geriausią rezultatą per nepriklausomos Lietuvos istoriją. Kita universiada 2015 metais vyks Pietų Korėjoje.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė