TVF remia Lietuvos apsisprendimą prisijungti prie euro zonos (17)

K.Legarde |_respublika.lt nuotr.

K.Legarde | respublika.lt nuotr.

Šiandien, liepos 17 d., Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčia Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadove Kristina Lagarde (Christine Lagarde). Pokalbio metu aptartas TVF ir Lietuvos bendradarbiavimas, pristatyti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetai, kalbėta apie Lietuvos ketinimus įsivesti eurą ir esamą situaciją euro zonoje.

Pristatydamas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus finansų srityje, premjeras pažymėjo, jog svarbiausia ir toliau stiprinti Europos finansinį stabilumą bei konkurencingumą.

„Mes vis dar gyvename laikotarpiu, kai būtina konsoliduoti ekonomikos ir finansų stabilumą euro zonoje ir visoje ES. Skirsime dėmesį tolesniam Bankų sąjungos kūrimui, tai padės finansų institucijoms sukurti tvirtesnį pagrindą. Taip pat daug dėmesio skirsime naujai ES finansinei perspektyvai įgyvendinti.  Jau esame paruošę darbo programą ES Ekonomikos ir finansų reikalų tarybai (ECOFIN). Mūsų pirmininkavimo laikotarpiu numatyti keturi Tarybos posėdžiai ir neformalus posėdis Vilniuje rugsėjo 13-14 dienomis“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

TVF vadovė K. Lagarde domėjosi Lietuvos ketinimais įsivesti eurą ir teigė, kad nepaisant laikinų sunkumų euro zonoje, TVF remia tokį mūsų šalies apsisprendimą. Premjero A. Butkevičiaus teigimu, eurą turinčios valstybės įrodė, jog gali imtis reformų ir kovoti su iškilusiomis problemomis.

„Mūsų tikslas laikytis fiskalinės drausmės ir prisijungti prie euro zonos su visomis atsakomybėmis ir galimybėmis. Jau paruoštas euro įvedimo planas, aukščiausi valstybės pareigūnai koordinuoja pasirengimą šiam žingsniui“, – sakė premjeras.

Nuo 1992-ųjų Lietuva bendradarbiauja su TVF visose jo kompetencijos srityse ir vertina Fondo misijas bei atsižvelgia į rekomendacijas.

Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė