Jau šeštąjį kartą kviečia baltiška stovykla Dieveniškėse (3)

Stovykla Dieveniškėse „Mūsų šaknys baltai“

Stovykla Dieveniškėse „Mūsų šaknys baltai“

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) liepos 24-28 dienomis surengs jau tradicine tapusią vasaros stovyklą jaunimui Dieveniškėse „Mūsų šaknys – baltai 2013”. Ši stovykla jaunam žmogui siūlo pažinti neišsemiamus tautiškumo ir etninės kultūros klodus. Jaunimas iš Lietuvos ir Latvijos linksmai bei naudingai praleis laiką tarp bendraamžių, įgis naujų įgūdžių ir žinių, turės galimybę pasimokyti kaimyninių valstybių kalbų.

LTS šiemet jau šeštus metus iš eilės rengia stovyklą „Mūsų šaknys baltai“. Tiesa, pirmosios dvi stovyklos vyko kitose Lietuvos vietose. Pirmoji stovykla 2008 metais vyko Jurbarke, ant Nemuno kranto.

Ši stovykla nepateisino „prisvilusio blyno“ posakio ir pavyko tikrai šauniai, dalyviai ir organizatoriai buvo patenkinti ir iš stovyklos išvažiavo pailsėję, sustiprėję kūnu ir dvasia.

Įdomus faktas – vienas jaunuolis iš Latvijos, dalyvavęs Jurbarko stovykloje, dabar yra Latvijos Parlamento deputatas.

2009 metais stovykla vyko ant Meros upės kranto, netoli Pabradės, o 2010-aisiais pagaliau „atradome“ Dieveniškes. Šis miestelis tiesiog idealus tokio pobūdžio stovyklai, jame plevena baltiška dvasia, čia gyvena draugiški ir dvasingi žmonės. Stovyklos idėją labai palaikė Dieveniškių verslo ir technologijų mokyklos direktorė Ilona Šedienė, parapijos klebonas Domas Valančiauskas ir nenuilstantis Šalčininkų rajono šaulių vadas Eimantas Tamulynas, be šių žmonių pasiaukojimo ir pagalbos tokios stovyklos tikriausiai nebūtų.

2011 ir 2012 metų stovyklų organizavimą rėmė Kultūros rėmimo fondas prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, dėl šios paramos stovyklos dalyvių skaičius išaugo, pagerėjo stovyklautojų sąlygos ir paįvairėjo programa.

2011 metais tuometinis premjeras Andrius Kubilius prarado progą patylėti ir ryžtingai pasmerkė baltų kultūrą, amatus ir tradicijas propaguojančią stovyklą. Šiam veikėjui nepatiko, kad lietuvių ir latvių kalbų ir kultūros mokomasi „lenkiškame“ Šalčininkų rajone, taip pat buvęs premjeras smerkė policijos ir pasienio pareigūnus, kurie stovyklos atidarymo metu buvę su uniformomis atidavė pagarbą valstybinei vėliavai.

Tačiau nepaisant tokių priešiškų baltiškai kultūrai bei Lietuvos ir Latvijos jaunimo bendravimui, politikierių nepasitenkinimo, stovyklos idėja Lietuvos visuomenės buvo įvertinta teigiamai, kai kurie jaunuoliai pasibaigus stovyklai iš karto registruodavosi stovyklai kitiems metams, kad būtų pirmi ir rezervuotųsi vietą.

Kiekvienais metais norinčių stovyklauti atsiranda vis daugiau, tai rodo, kad stovykla tampa žinoma ir mėgstama tarp jaunų žmonių.

Stovyklą dažnai aplanko žinomi žmonės, kultūros, mokslo ir meno ekspertai, politikai. Joje lankėsi signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys, Atkuriamojo Seimo narė Rūta Gajauskaitė, poetas Vladas Braziūnas, filologijos profesoriai Alvydas Butkus ir Kazimieras Garšva, „Ryto“ draugijos pirmininkas Algimantas Macaitis, Lietuvos vyriausias krivis Jonas Trinkūnas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT), Dešiniosios minties centro, Lietuvių tautinio centro, Šaulių sąjungos atstovai ir daugybė kitų svečių.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga organizuodama baltiškas jaunimo stovyklas glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos ir Latvijos forumu ir Vilnijos draugija. Daug jaunų žmonių, stovykloje gavę antrosios baltų kalbos pradmenis (lietuviai – latvių, latviai – lietuvių), vėliau įgūdžius tobulina savarankiškai. Taip atsiranda tiltų tarp šių dviejų baltų tautų tiesėjai, tautų „ambasadoriai“.

Kiekvienais metais atsiranda rėmėjų, be kurių stovykla nebūtų tokia turininga, spalvinga ir įdomi. Šiais laikais informacija mūsų visuomenėje užima vis didesnę vietą, todėl labai svarbūs stovyklos informaciniai rėmėjai, be kurių žmonės apie šią iniciatyvą tiesiog negalėtų sužinoti. Esame dėkingi internetiniams portalams „Alkas.lt“, „Patriotai.lt“ ir „Dieveniskes.lt“, istorinės minties laikraščiui „Voruta“ ir generaliniam mūsų stovyklos informaciniam rėmėjui – „Respublikos“ leidinių grupei.

Vasara – poilsio metas, tačiau poilsis poilsiui nelygu, ilsintis galima kiurksoti pamiškėje ar prie ežero su alaus skardine rankoje, galima voliotis priešais televizorių arba tiesiog nieko neveikti. Tačiau daug prasmingiau atostogų metu jaunam žmogui sudalyvauti renginyje, kuris ugdo patriotizmą, meilę savo Tautai, Tėvynei, kuris skatina mokytis amatų, tradicijų ir kalbų, susirasti naujų draugų ir susipažinti su įdomiais žmonėmis, perimti jų patirtį. Šią galimybę jaunam žmogui suteikia tradicinė stovykla „Mūsų šaknys baltai“.

Registracija į stovyklą el. paštu – stovykla@tautosjaunimas.lt

Daugiau žinių rasite čia.

Autorius yra Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Kultūra, Mes baltai, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė