VGTU ansamblis „Vingis“ lietuviškus tautinius šokius nuvežė į Turkijos gatves (0)

„Vingis“ | vingis.vgtu.lt nuotr.

„Vingis“ | vingis.vgtu.lt nuotr.

Liepos pradžioje VGTU tautinių šokių ansamblis „Vingis“ dalyvavo jau aštuntą kartą surengtame festivalyje Stambule, Turkijoje. Į jį atvyko delegacijos iš 11 šalių – be Lietuvos atstovų čia pasirodė kolektyvai iš Estijos, Prancūzijos, Airijos, Meksikos, Egipto, Pakistano, Slovakijos, Čilės, Tailando ir šeimininkės Turkijos. Lietuvos ambasadoriais užsienyje gali būti ne tik politikai ar valdžios atstovai. Festivalyje Turkijoje Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) tautinių šokių ansamblis „Vingis“ nustebino lietuviškų šokių smagumu ir tradicinių patiekalų įvairove bei nurungė varžovus iš 10 pasaulio šalių.

Turkijoje lietuvių ansamblis ne tik surengė keturis pasirodymus festivalio scenoje, bet ir porą kartų koncertavo pagrindinėse Stambulo gatvėse. Jose „Vingis“ demonstravo lietuviškus tautinius šokius ir mokė jų žingsnelių visus, norinčius įsijungti į linksmybių sūkurį.

„Tokie festivaliai suteikia begalę galimybių studentams. Jie ne tik pamato svetimą šalį, aplanko įžymias vietas ar susiranda draugų iš viso pasaulio, kurie po to dažnai susigundo atvykti į Lietuvą per „Erasmus“ programos mainus. Taip pat ansamblis atstovauja savo universitetą bei visą šalį, parodo jos išskirtinumus ir kuria Lietuvos įvaizdį“, – sakė VGTU Estetinio ugdymo centro direktorė Laimutė Bernotienė, besirūpinanti visais universiteto meno kolektyvais.

Festivalio metu kiekvieną dieną vyko šalių prisistatymo vakarėliai, kuriuose ansambliai šoko, vaišino tradiciniais patiekalais ir perteikinėjo savo kultūros ypatumus. Lietuviai sulaukė konkurentų pagyrų tiek dėl maisto įvairovės, tiek dėl linksmos ir išsiskiriančios programos, kurios metu visi norintys galėjo išmokti ir tautinių šokių, ir žaidimų.

Po prisistatymo vakaro VGTU ansamblis „Vingis“ buvo išrinktas linksmiausiu festivalio dalyviu. Lietuviški šokiai paliko įspūdį tiek festivalio organizatoriams, tiek  rajono valdžiai, kuri VGTU ansambliui „Vingis“ rodė išskirtinį dėmesį ir gausiai apdovanojo autentiškais rankų darbo suvenyrais.

VGTU ansamblio „Vingis“ bendravimas su Turkijos kolektyvais – jau ilgametis. 2011 metais projekto „If I were in your shoes“ metu svečiai iš Turkijos mokėsi lietuviškų šokių Lietuvoje ir vėliau savo sugebėjimus parodė vienos VGTU šventės metu.

VGTU – vienintelis technikos universitetas Baltijos šalyse patekęs į „QS pasaulio universitetų 2012-2013 m. reitingą“. Tai viena didžiausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, siekianti tapti technikos ir inžinerijos mokymo bei tyrimų lydere Baltijos šalyse. Pagal tarptautinio išorinio audito „QS Stars“ standartus VGTU trijose srityse – studijų, infrastruktūros ir  inovacijų – skirti aukščiausi, penkių žvaigždučių, įvertinimai.

 

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė