Projektas „LIVE: Muzika padeda tarpusavio supratimui“ įamžintas kompaktiniame diske (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Vakar, liepos 15 dieną pasaulį išvydo kompaktinis diskas, skirtas atspindėti 2013 m. birželio mėnesį šešiuose Lenkijos ir Lietuvos miestuose vykusį projektą „LIVE: Muzika padeda tarpusavio supratimui“, kurį įgyvendino Šiaulių nevyriausybinė organizacija „Jungtinės muzikos spalvos“, vienijanti jaunuosius miesto muzikantus ir kitų meno šakų atstovus.

Šio projekto tikslas  buvo  patiems pažinti Lenkijos jaunimo gyvenimą, kultūrą, muziką bei  pristatyti savo šalį ir savo kultūrą. Pagrindinė projekto idėja – per muzikos kalbą sudominti jaunimą ateiti, įtraukti jį į aktyvią veiklą ir daugiakultūrinį supratimą. Jis buvo įgyvendintas kartu su Varšuvoje (Lenkija)  įsikūrusiu labdaros fondu „Pokonac Ciszę“ („Įveikti tylą“).

Kompaktiniame diske įrašytos projekto sumanytojų, roko grupių „Colours of Bubbles“ ir „Orange Tree“ dainos, informacinė ir foto medžiaga, o taip pat netikėtas projektas – šiauliečių rokerių kartu su studijos „Goda“ neįgalių jaunuolių  kolektyvu „Spalvų orkestras“ atlikta daina.

„Projektas mūsų nevyriausybinei organizacijai „Jungtinės muzikos spalvos“ suteikė naujų patirčių, kompetencijų, o taip pat privertė galvoti apie ateitį. Esame įsitikinę, kad tai ne paskutinis šiauliečių muzikantų tarptautinio bendravimo projektas, galvojame toliau plėtoti ir bendrą veiklą su mažiau galimybių turinčiais jaunuoliais“, – sakė viešosios įstaigos „Jungtinės muzikos spalvos“ vadovas ir „Colours of Bubbles“ gitaristas Tomas Grubliauskis.

Rokeriai koncertavo Lenkijoje ir Lietuvoje

Birželio mėnesį Lietuvos ir Lenkijos jaunimo organizacijų atstovai surengė susitikumus kaimyninėse šalyse – Varšuvoje, Vroclave, Supraslėje prie Bialystoko, Kaune, Šiauliuose ir Vilniuje,  kurių programoje buvo bendri muzikos koncertai ir diskusijos apie Lenkijos ir Lietuvos jaunimo gyvenimą ir kultūrą, siekiant geresnio tarpusavio pažinimo ir supratimo. Daugiau apie šią kelionę pasakoja specialus blogas (http://muzikapadeda.wordpress.com), kurį parašė patys muzikantai.

Prie projekto, be jo pagrindinių sumanytojų – grupių „Orange Tree“ ir „Colours of Bubbles“, sutiko prisidėti ir daugiau muzikantų (grupės „Garbanotas bosistas“, „Baltasis kiras“, „Kite Art“), taip pat diskusijų vedėjų, filmuotojų, operatorių, blogerių ir kito aktyvaus jaunimo.

Svarbus dėmesys – mažiau galimybių turintiems vaikams

Planuojant projektą, buvo nuspręsta skirti dėmesio ir suorganizuoti specialius pasirodymus mažesnes galimybes turinčiam jaunimui. Varšuvoje akustinis koncertas buvo skirtas vaikams su klausos negalia ir jų tėvams, ir įvyko klube – laive „Barka“, įsikūrusiame ant Vislos upės. Diskusijose projekto dalyviai daugiau sužinojo ir apie neformaliojo švietimo formas, padedančias neįgaliam jaunimui aktyviau integruotis į visuomenę.

„Colours of Bubbles“ surepetavo ir atliko bendrą dainą su miesto savivaldybės dienos globos centro studijos „Goda“ neįgalių jaunuolių  kolektyvu „Spalvų orkestras“. Šis bendras pasirodymas, kaip ir orkestro koncertas, bei „Colours of Bubbles“ ir „Orange Tree“ muzika tapo pagrindu unikaliam, tik 1 tūkst. tiražu išleistam diskui, pasakojančiam apie šį projektą „LIVE“.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė