Kaune paminėtos Žalgirio mūšio metinės (nuotraukos) (0)

Žalgirio 603-ųjų metinių minėjimas Kaune | Kaunas.lt nuotr.

Žalgirio 603-ųjų metinių minėjimas Kaune | Kaunas.lt nuotr.

Liepos 15 d. Laisvės alėjoje, prie Vytauto Didžiojo paminklo, vyko Žalgirio mūšio 603-čiųjų metinių minėjimas. Tai – tradicinis renginys, kurio metu kasmet Kauno miesto savivaldybė ir Vytautų klubas surengia minėjimą ir ąžuolų lapų vaikinu papuošia Vytauto Didžiojo paminklą.

Iki šiol nerimsta diskusijos, kurio karvedžio – Vytauto ar Jogailos – nuopelnai dėl pergalės yra didesni. Apie tai diskutuoja istorikai, paveikslus tapo menininkai, nes tai neeilinis istorijos įvykis. Nenuginčijama tiesa viena – pergalę nulėmė talentingų karvedžių pusbrolių Vytauto ir Jogailos sugebėjimas vadovauti mūšiui.

Minėjimo dalyvius Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko, miesto tarybos ir savivaldybės administracijos vardu pasveikino mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius.

„Iš praeities kovų ir pergalių išaugo dabartinė Lietuva. Pergalė Žalgirio mūšyje 1410 m. yra pati svarbiausia Lietuvos pergalė, todėl dėkoju visiems, kurie atiduoda pagarbą istorijai“, – sakė S.Buškevičius.

Vytautų klubo pirmininkas Vytautas Juodka taip pat akcentavo Žalgirio mūšio pergalės reikšmę.

„1410 m. liepos 15 d. Lenkijos ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kariuomenė, vadovaujama pusbrolių Jogailos ir Vytauto, istorinėse kautynėse sutriuškino vokiečių ordino riterių ir kitų Europos šalių pagalbininkų kariuomenę. Ši istorinė pergalė sužlugdė kryžiuočių norus išplėsti vokiečių valstybės ribas Baltijos šalių žemėse”, – kalbėjo V. Juodka.

Susirinkusieji šiltai sutiko Žalgirio mūšio inscenizacijos pagrindinį veikėją – kariškį Donatą Mazurkevičių, kuris atliko Vytauto vaidmenį.

„Pergalė Žalgirio mūšyje yra neįkainojama. Ji padėjo mums išlikti. Paskutiniai Europos pagonys apsikrikštijo vedami savų vadų. Ne tik vadai, bet kiekvienas žmogus yra svarbus: istorinės atminties išsaugojimas, mūsų darbai savajai valstybei yra Žalgirio mūšio tęsinys”, – kalbėjo D. Mazurkevičius.

Minėjimas pradėtas valstybės himnu, o užbaigtas gėlių padėjimu prie Vytauto Didžiojo paminklo. Minėjime dalyvavo LR Seimo nariai A.Dumčius, V.V.Margevičienė, Kauno miesto tarybos nariai ir administracijos atstovai. Minėjimo dalyviams koncertavo „Ainių“ ansamblio muzikantai ir solistai bei vokalinis ansamblis „Vakarė“.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė