Jaunieji tautininkai šiemet vėl surengs stovyklą „Mūsų šaknys – baltai” (9)

LTJS stovykla „Mūsų šaknys - baltai"

LTJS stovykla „Mūsų šaknys – baltai”

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) bei Lietuvos ir Latvijos forumas (LLF), siekdami glaudesnio dviejų kaimyninių giminiškų tautų bendradarbiavimo, liepos mėn. 24-28 dienomis surengs jau tradicija tapusią vasaros stovyklą jaunimui Dieveniškėse „Mūsų šaknys – baltai 2013”.

Ši stovykla jaunam žmogui siūlo pasinerti į neišsemiamus tautiškumo ir etninės kultūros klodus, linksmai praleisti laiką tarp bendraminčių, įgyti įgūdžių ir žinių.

Stovyklos rengėjų tikslas yra suburti Lietuvos bei Latvijos jaunimą, jį supažindinti su savo šaknimis – baltiškąja kultūra, istorija, papročiais bei apeigomis, pramokti kalbų, atrasti skirtumus bei panašumus siekiant skatinti tarpkultūrinį bendradarbiavimą. Stovykloje įgytos žinios ir patirtis paskatins jaunimą plėtoti bendradarbiavimo idėją, domėtis ir puoselėti baltų kultūrą, taip pat suprasti protėvių istorinio ir kultūrinio palikimo svarbą.

Stovykloje bus gilinamos lietuvių ir latvių kalbų žinios, klausoma paskaitų, diskutuojama svarbiomis istorijos, etnokultūros temomis, vyks susitikimai su įdomiais žmonėmis, bus mokoma šaudyti lankais, gaminti žalvarinius papuošalus bei keramikos meno. Betarpiškas bendravimas stovyklos užsiėmimų, pokalbių, vakaronių, žygių, žaidimų metu leis kiekvienam stovyklautojui susirasti naujų draugų, išreikšti save.

Stovykloje dalyvauti gali jaunimas nuo 14 metų amžiaus. Norinčius dalyvauti stovyklos rengėjai kviečia registruotis el. paštu: stovykla@tautosjaunimas.lt  (parašę gausite registracijos lapą).

Stovyklos kaina, miegant palapinėse: 100 lt, norint gyventi bendrabutyje 150 lt.

Į stovyklos kainą įskaičiuota: maitinimas 3 kartus per dieną, vanduo, dušas, tualetai, vieta palapinei arba nakvynė bendrabučio kambaryje, atvykimas užsakytu autobusu iš Vilniaus, medžiagos amatams, atminimo dovanėlės.

Atvykstant į stovyklą būtina su savimi turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę – vykstant pro siauriausią „apendikso“ vietą labai arti yra pasienio ruožas, todėl dažniausiai patikrinami pasai. Į stovyklą atvykti bus galima specialiu užsakytu autobusu vyksiančiu iš Vilniaus į Dieveniškes ir atgal (tikslus išvykimo laikas ir vieta bus paskelbta vėliau), arba savo transportu.

Vykstant į stovyklą siūloma pasiimti patogius drabužius buvimui gamtoje, stovyklavimo reikmenis – miegmaišį, palapinę (jeigu reikia), higienos reikmenis, rankšluostį, žibintuvėlį, dubenėlį, puodelį, šaukštą, šakutę, užkandžių pagal poreikius (pagrindinis maitinimas įeina į stovyklos kainą, tad daug maisto su savimi vežtis nereikia), patogią avalynę, muzikos instrumentų, jeigu grojate.

Stovykloje bus griežtai draudžiama vartoti alkoholį ar kitus svaigalus, už stovyklos taisyklių nesilaikymą dalyviai gali būti pašalinti iš stovyklos.

Stovyklą jau kelis metus rengia Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga bendradarbiaudama su Lietuvos ir Latvijos forumu bei Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla.

Į stovyklos rengėjus galima kreiptis el. paštu stovykla@tautosjaunimas.lt arba telefonu +370 683 91519 (Mindaugas).

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė