Lenkijoje, Pščelnike pagerbiami Lietuvos Didvyriai – Darius ir Girėnas (video) (2)

Lenkijoje, Pščelnike pagerbiami Lietuvos Didvyriai – Darius ir Girėnas | lrp.lt nuotr.

Lenkijoje, Pščelnike pagerbiami Lietuvos Didvyriai – Darius ir Girėnas | lrp.lt nuotr.

Liepos 14 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvaus Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-ųjų metinių minėjime Pščelnike, Lenkijoje.

Minėjime Lietuvą be kitų atstovaus Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos armijos generalinio štabo viršininkas generolas Arvydas Pocius.

Lenkijos prezidentas iškilmėse nepasirodys. Lenkiją minėjimą atstovaus antrieji pagal rangą asmenys: Krašto gynybos viceministras Robertas Kupieckis (Robert Kupiecki), Krašto saugumo biuro viršininko pavaduotojas Zbignevas Vlosovičius (Zbigniew Włosowicz), Vakarų Pamario vaivadijos vaivada Marcinas Zydorovičius (Marcin Zydorowicz), Generalinio štabo viršininko pavaduotojas viceadmirolas Valdemaras Gluško (Waldemar Głuszko). Prieš penkis metus vykusiame minėjime dalyvavo abu tuometiniai Lietuvos ir Lenkijos prezidentai – Lechas Kačinskis ir ValdasAdamkus.

Darius ir Girėnas

Darius ir Girėnas

Lietuvos Prezidentėdalyvaus Šv. Jokūbo katedroje Ščecine prieš vidurdienį vykusiose mišiose, padėjo vainiką prie S.Dariaus ir S.Girėno atminimo lentos šios katedros koplyčioje.

S.Dariaus ir S.Girėno žūties vietoje – Soldino miške Pščelnike D.Grybauskaitė padės vainiką prie šiems lakūnams didvyriams skirto paminklo ir įteikusi padėkos raštus dvylikai Lietuvos lakūnų atminimą puoselėjantiems Lenkijos piliečiams išlydės tradicinio bėgimo „Soldinas–Kaunas“ dalyvius.

Lietuvos vadovė taip pat apsilankys Pščelnike įsikūrusiame S.Dariaus ir S.Girėno muziejuje. Bėgikai bėgs 800 kilometrų – nuotolį, kurio pritrūko S.Dariui ir S.Girėnui iki tikslo.

Prezidentės teigimu, vieni pirmųjų perskridę Atlanto vandenyną ir taip nutiesę tiltą iš Europos į Ameriką, mūsų lakūnai kartu sujungė ir viso pasaulio lietuvius.

„Atlanto nugalėtojų žygdarbis mažą tautą pavertė didele tauta. Narsių lakūnų skrydžio atminimas amžinai jungs mūsų šalies istoriją su jos dabartimi ir ateitimi. Linkiu, kad šis istorinis įvykis įkvėptų Lietuvą imtis ją garsinančių žygių“, – teigė šalies vadovė.

Nedideliu lėktuvu įveikę Atlanto vandenyną ir patekę į aviacijos istoriją, prieš 80 metų S.Darius ir S.Girėnas visam pasauliui pranešė apie Lietuvą. Prezidentės teigimu, „Lituanicos” skrydis buvo drąsos, atsidavimo ir meilės Tėvynei išraiška.

Prezidentė padeda gėlių vainiką Didvyrių žūties vietoje | lrp.lt nuotr.

Prezidentė padeda gėlių vainiką Didvyrių žūties vietoje | lrp.lt nuotr.

S.Dariaus ir S.Girėno pilotuojamas lėktuvas nukrito 1933 metų liepos 17 dieną tuometinėje Vokietijos teritorijoje, Soldino miške (dabar ši vieta – Pščelnikas, netoli Myslibužo miestelio, priklauso Lenkijai).

Skrydis, kuriuo buvo siekiama garsinti Lietuvos vardą visame pasaulyje, truko 37 valandas ir 11 minučių. S. Darius ir S. Girėnas turėjo nuskristi per 7 tūkst. kilometrų. Iki tikslo lakūnams buvo likę viso labo apie 800 kilometrų.

Seimo sprendimu 2013-ieji paskelbti  S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą metais.

httpv://youtu.be/70CfYw0KfcA

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė