V.Uspaskichas pakėlė sparnus į Rusiją iškeikęs jį „palydėjusius“ tautininkus (video) (28)

Tautininkai ir išskrendantis V.Uspaskichas | DELFI, K.Čachovskio nuotr.

Tautininkai ir išskrendantis V.Uspaskichas | DELFI, K.Čachovskio nuotr.

Ankstų liepos 13 d. ryta Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje nuteistas 4-iems metams kalėti Darbo partijos (DP) pirmininkas Viktoras Uspaskichas, kuriam bausmės vykdymas atidėtas iki nuosprendžio įsiteisėjimo, iš Vilniaus oro uosto išskrido į savo gimtinę Rusiją.  Oro uoste V.Uspaskicha pasitiko Tautininkų sąjungos nariai.

Liepos 12 d. iš žiniasklaidos sužinojus, kad nelaukdamas teismo sprendimo įsigaliojimo DP vadovas V.Uspaskichas ketina skristi į Rusiją Tautininkų Sąjunga nusiuntė pareiškimą visoms atsakingoms institucijoms ragindama jas neišleisti šio piliečio iš Lietuvos teritorijos, kol jis neatliks jam teismo skirtos bausmės – 4 metų kalėjimo. Tautininkai taip pat išplatino pranešimą žiniasklaidai ragindami visus pilietiškai nusiteikusius Lietuvos žmones liepos 13 d. 3 valandą nakties rinktis Vilniaus Oro uoste, kad būtų atkreiptas pareigūnų dėmesys į „nusikaltėlio bandymą pabėgti į užsienį“.

Generalinei prokuratūrai, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ir Vidaus reikalų ministerijai adresuotame Tautininkų Sąjungos pareiškime rašoma:

„Atkreiptinas dėmesys, kad ši byla yra rezonansinė ir ypač aktuali visuomenei. Teisme ji buvo nagrinėjama penkis metus, V. Uspaskich jau slapstėsi Rusijoje, vengė dalyvauti teismuose ir apklausose prokuratūroje. Todėl reikalaujame sustabdyti jo išvykimą, kuriuo galimai siekiama išvengti baudžiamosios atsakomybės, pasislėpti nuo Lietuvos teisėsaugos“.

Liepos 13 d., 3 valandą nakties su plakatais ir tautininkų vėliava tautininkai keturiais automobiliais atvyko į Vilniaus oro uostą susitikti su išvykstančiu V.Uspackichu. Kadangi nebuvo aišku, pro kurį įėjimą V.Uspaskichas ketina išskristi, tautininkai pasidalino į dvi grupes. Viena grupė budėjo bendroje laukimo salėje, o kita laukė išvykstančiojo prie įėjimo į vadinamąją „VIP salę“.

Pamačiusi tautininkų ryžtą netrukus pasirodė policija, atvykusi net keturiais ekipažais ir vienu policijos autobusiuku. Vienas policijos pareigūnas priėjo prie tautininkų ir pasikvietęs į šalį TS vicepirmininką Julių Panką ir davė pastarajam suprasti, kad policijos pareigūnams duotas nurodymas užtikrinti nekliudoma V.Uspaskicho išvykimą.

Pačioje registracijos pabaigoje, apie penktą valandą pagaliau pasirodė ir pats nuteistasis. Pasak tautininkų apie V.Uspaskicho atvykimą jie suprato iš pasikeitusio policininkų elgesio.

„Pareigūnai staiga  pasitempė ir pirma jo įšskubėjo į laukimo salę apginti V.Uspackichą nuo susirinkusių  tautininkų. V.Uspackychas atrodė pavargęs ir prastos nuotaikos. Į bilieto kainą buvo pamiršta įtraukti bagažo gabenimą. Teko eiti papildomai sumokėti. Praeidamas pro tautininkus V.Uspackychas iš pradžių apsidžiaugė, pamanęs, kad jį pasitinka Darbo partijos gerbėjai, tačiau supratęs, kad tai tautininkai, kurie atskleidę didžiulius Darbo partijos klastojimus rinkimų į Seimą metu, privertė keliose apygardose surengti papildomus rinkimus, kuriuose jo statytiniai pralaimėjo, V.Uspackichas įsiųto. Jis ėmė necenzūriškai plūstis ir pažadėjo, sugrįžęs iš Rusijos, padaryti viską, kad tautininkų neliktų Lietuvoje“, – sakė V.Uspaskicho išvyką filmavęs TS Tarybos narys Ričardas Garuolis.

Mobiliu telefonu nufilmuotame video matyti kaip praeidamas pro tautininkus V.Uspaskichas replikuoja, kad vienas tautininkas jam primena į Hitlerį, nes augina ūsus, o kitas jam panešėja į homoseksualistą…

Lėktuvas iš Vilniaus į Maskvą išskrido kaip ir buvo numatyta 5 valandą 10 minučių Lietuvos laiku. Bėglio patirties jau anksčiau Rusijoje ragavęs ir kaip reikiant pyktelėjęs ant neprašytos palydos Darpo partijos vadovas Vilniaus oro uoste tautininkams rėžė iš peties:

„Ne tik grįšiu. Dar dirbsiu. Ir viską padarysiu, kad tokių, kaip jūs, šūdų nebūtų Lietuvoje“ – skelbia portalas delfi.lt.

Protestuotojančius tautininkus nustebino tai, kad į V.Uspaskicho „palydas“ atvyko net 7 policijos ekipažai. „Užuot sulaikę galimai sprunkantį nusikaltėlį, policija surengė tokią palydą, kad, neduok Dieve, saujelė tautininkų kažko nepadarytų ar neapstumdytų bėglio“, – žurnalistams stebėjosi Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka.

Liepos 12 d. Vilniaus apygardos teismas (VAT) paskelbė nuosprendį Viktorui Uspaskichui, Vytautui Gapšiui, Vitalijai Vonžutaitei bei DP buhaltere dirbusiai Marinai Liutkevičienei.

Baudžiamąją bylą išnagrinėję teisėjai Arūnas Kisielius, Daiva Pranytė-Zalieckienė ir Daiva Kazlauskienė  nusprendė, kad yra įrodyta, jog kaltinamieji nuo 2004 m. apgaulingai tvarkė DP apskaitą ir, kad DP pasinaudojusi apgaule išvengė privalomų mokesčių ir įmokų mokėjimo, o Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikė melagingus duomenis. Nustatyta, kad partijoje buvo vedama „juodoji buhalterija“, o neoficialioje kasoje esantys pinigai buvo naudojami partijos renginiams rengti ir kitiems reikalams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

28 komentarai

 1. Marta:

  Ot įdomu ar jau subliuško Rusijos siekis per savus agentus infiltruotis į ES valdymo struktūras, ar dar turi ir kitų , atsarginių agentų? Tik aišku viena, kad teisiamas jis buvo ne vien tik dėl sukčiavimo, bet ir dėl neaiškių “rėmėjų”.

  Štai ištrauka iš bylos:
  “Kaltinime nebuvo minimos kitos buhalterės, kurios 2004 – 2005 m. padėjo organizuoti partijos apskaitą, tačiau teismas padarė išvadą, kad būtina pranešti prokurorui apie šių asmenų galimai padarytas nusikalstamas veikas. Teismas taip pat nusprendė pranešti prokurorui apie 17 asmenų (Seimo narius, muzikantus ir kt.), kurie DP byloje davė melagingus parodymus, taip pat medikę, kuri galimai piktnaudžiavo ir/ar klastojo dokumentus.

  Teismo nuomone, byloje yra reikšmingi liudytojos N. S., kuri pati betarpiškai dalyvavo nusikalstamoje veikoje, parodymai. Kaltinamasis V. Uspaskich proceso metu teigė, kad šios liudytojos parodymai nėra patikimi, ji prieš DP veikė įtakota specialiųjų tarnybų.

  Byloje ištirti įrodymai patvirtina, kad ataskaitos apie neoficialias pinigines DP lėšas buvo teikiamos netik DP Centrinės būstinės vadovo pavaduotojai V. Vonžutaitei, bet ir DP pirmininkui V. Uspaskich. Pastarasis neigė gavęs kokias nors ataskaitas apie partijoje oficialiai neapskaitomas lėšas. Tačiau byloje esantys įrodymai šiuo jo teiginius paneigia. Vertinant byloje surinktus įrodymus paaiškėjo, kad DP nuolat gaudavo neoficialių pajamų 2004 – 2006 m. Tokiais veiksmais buvo slepiami tikrieji DP rėmėjai, jos veiklos finansuotojai, išvengta veiksmingos partijos veiklos finansavimo kontrolės. Daugeliu atvejų pajamos buvo koduojamos ne tik raidėmis, atskirais vardais ar kitais žodžiais, bet ir pavadinimais, tapačiais įmonių, kaltinime nurodytu laikotarpiu gavusių ES struktūrinių fondų paramą, pavadinimams.

  Byloje surinkti įrodymai patvirtina, kad neoficialiai gautos ir neapskaitytos lėšos buvo naudojamos DP skyrių veiklai finansuoti, mokėti neoficialiems atlyginimams, apmokėti įvairioms sutartims, DP turui per Lietuvą finansuoti rinkiminių kampanijų metu, finansuoti 2004 m. Seimo rinkiminei kampanijai ir kitai su Seimo rinkimais susijusiai veiklai ir kt.”

 2. Marta:

  Šaunūs ir drąsūs mūsų jaunieji teisėjai – Arūnas Kisielius, Daiva Pranytė-Zalieckienė ir Daiva Kazlauskienė. Pakėlė mūsų pasitikėjimą teismais. Matosi, kad Vilniaus I -os apygardos teismas tikrai persitvarkė iš sovietinio į demokratinį. Dėkui ir Prezidentei ir tiek sorošistų atakuotam Vyr. Prokurorui Valiui.. Galų gale gavom pajusti, kad valstybė ėmėsi ginti mus nuo vidaus plėšikų. Gal panašiai apgins ir nuo išorės plėšrūnų?

   • Nepolitikas:

    Nepyk , tai yra istornę-politinę nuojauta, kuria patvirtino ekstrasensai. Atsiprašyk Martos.

    • tikras lietuvis:

     Nepadės.
     Nei Martai, “įtikėjusiai” į teimų teisybę, nei tiems, kuriuos teismai apmovė.
     Padėtį gali padaryti tik apeliacinė instancija prieš Aukščiausiąjį teismą – Prisiekusiųjų teismas, kuris tikrintų teisėjų sprendimus priežiūros tvarka, po ko teisėjukams, kurių padaryti š būtų išaiškinti, dar kartą bylas, kuriose nebūtų nustatyta objektyvi tiesa ir nebuvo atitinkamai priimtas objektyvus sprendimas, pravarius per ratą nuo apylinkių teismų pradedant, būtų suduota į subinę, o, gal būt, netgi pendelis, išspiriantis lauk iš vietos.
     Tada staigiai padėtis pradėtų gerėti.
     O kol nėra teisėjų tikrintojų, tol šd buvo ir bus daromi.
     Pradėti reikia nuo pat 1990 – ųjų metų, nes kol tie seni š nebus išrišti, tol jie dvoks = neleis žmonėms patikėti teismais – vis primins senas skriaudas.

  • Kažin:

   Ar kartais ne per anksti Prezidentei viščiukus priskaičiuoji, juk čia tik pirmoji teisminė pakopa – nuosprendis tik priimtas, jis dar negalioja. Po pusmečio ji gali būti sugrąžinta naujam nagrinėjimui. Be to, pagal Konstituciją teisminė valdžia yra savarankiška teisingumą vykdanti institucija. Taigi jokios Prezidentės įtakos ar nuopelnų šiuo atveju negali būti. Pačios dėkojimai čia “ne prie ko”…

 3. Marta:

  oi, dėkui ir tautininkams, žinoma.

 4. Nepolitikas:

  Faktas visa valdžia yra korumpuota. Jog be teismo leidimo jis negalėjo išvykti iš Lietuvos. Policija turėjo jo sulaikyti, bent kol ne bus išsiaiškintos aplinkybės. O prokuratūra kreiptis į teismą, dėl kardomos priemonės paskirimo. Na, tai ką dabar Prezidentė kalbės dėl korupcijos Lietuvoje, ar vėl „žmonės“ nesupranta ir t.t. Kam aplamai tokia teisėsaugos „bendruomenė“ reikalinga? Ar pareigūnai turi vykdyti įstatymus, ar slaptus nurodymus- „netrukdyti“? Ar čia įvykdytas šnipų pasikeitimas, tarp Lietuvos ir Rusijos, ar tai Briuselio slaptos direktyvos vykdymas?

  • tikras lietuvis:

   Tai, kad byla – teisme, kardomoji priemonė jam nepakeista – ko ieškai, mielas drauge?
   Ar teisės tvarkos nežinai?
   Jam yra leidžiama važinėti į Tėvynę – teismo sprendimu.

   • Nepolitikas:

    Kiek prisimenu, jam buvo skirtas namų areštas ir piniginę užstatą. Vėliau per seimo rinkimus namų areštas, pakeistas į pasižadėjimą neišvykti. Kada gavo Seimo mandatą – atgavo laisvę, bet teismo sprendimas nepanaikintas. Vėliau panaikinus Seimo nario „neliečiamybę“, pradėjo galioti ir draudimas išvykti iš Lietuvos. Tai kad žmogus pažeidė šį draudimą, yra pagrindas taikyti jam suėmimą. Tavo „mieli draugai“ tave senai laukia ligoninėje. Apsirikai. O Martai(su jos istornę-politinę nuojautą )bravo. 🙂 , :))

 5. tikras lietuvis:

  Tautininkai imasi Uspaskio, kuris dar duosis kokius porą metų su apeliacijomis, kada pederastų paradas jau čia pat – su jais, ką, jau tautininkai susitaikė? 🙂

 6. A.L.:

  Manau, kad jaunimas turi labai įtartiną dirigentą, o jų suorganizuotos akcijos, po tiltu ir šiandieninė, tėra rimtos politinės veiklos imitacija. Tiktai tie, kas nedalyvavo partinėje veikloje, gali naiviai galvoti, kad DP aferos yra išimtis.

 7. pensininkas:

  Tautininkai privalo kreiptis į prokurorą Valį, kad už įžeidimus (pavadinimą šūdais) ir grąsinimą susidoroti su Tautininkais Uspaski’chui būtų iškelta baudžiamoji byla.

  • tikras lietuvis:

   Klausai, seni,
   jei prie tavęs, kur nors važiuojančio, kas nors kibtų – ką sakytum? Tą patį ar panašiai.
   Ir dar žiūrėtum kaip į kaktą suduoti. 😉
   Iš kur jie žino, kad jam išvažiuoti neleidžiama – jau buvo teismo vienu metu jam toks leidimas duotas bylos eigoje, tai gal galioja?
   Be to, tegul tik bėga žulikai iš Lietuvos – velniam mums juos dar šerti n metų?
   Jei pakartų juos, tai gal ir verta būtų sulaikyti, bet jei tam, kad paskui reikės jo mitinimui pustyti baisingas lėšas, tai kuriam galui to reikia?
   Ar pensiją didelę gauni, kad tiek nedašunta?

 8. Uz izeidima vagi paduoti i teisma.Lietuvoje tvarka gali padaryti tik tautines ir patriotines jiegos.

 9. Audrone:

  O kodel tautininkam nerupi milijardiniai nuostoliai padaryti Lietuvai?O kodel nerupi Pociuno isstumimas pro langa is devinto auksto?Okodel nerupi klykianti mergaite,nesama is gimtuju namu uzlauztom kojom i prieki?

  • tikras lietuvis:

   Dėl milijardinių nuostolių tai taip – reikėtų tai akcentuoti BŪTINAI.
   O visa kita jie reklamavo ir iš to tik laimėjo violetiniai – tautininkams liko špyga.
   Taip, kad geriau jau pamiršk tas nesąmones (dėl Pociūno ten nėra aišku ir nebus aišku – jei jis būtų buvęs blaivus, nebūtų gėręs su visokiomis feminomis bare ir dar su kai kuo, tada būtų galima taip pagalvoti, o šitokiomis aplinkybės galėjo atsitikti visaip: kažin ar išaiškės – tirk netyręs).

 10. Atgalinis pranešimas: Daug triukšmo dėl Uspaskicho… | Nacionalistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė